| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU. Vreau sa va rog sa ma ajutati cu ceva..Deci,noi la inceputul clasei a 7 a a venit un coleg nou.Eu am vorbit cu el prima data. Dupa nu prea am mai vorbit si o prietena de a mea Stefania il place, dar el nici nu stiu daca stie cine e.Ieri in ora de desen,profesoara m-a rugat sa ma mut in alta banca ca stau singura si singurul loc liber era langa Razvan (asa il cheama ).Si la desen ne lasa sa ascultam muzica sa vorbim, dar nu tare..Si eu cu el ne-am cunoscut mai bine atunci si chiar e super de treaba,e genul ala de baiat sensibil si dragut care se compoarta cu o fata, e genul meu ..Si de cand am inceput anul asta scoala,i s-a parut ca il plac,dar credeam ca doar mi se pare, dar cand am stat langa el am realizat ca il plac.Nu stiu daca el ma place,dar mi-a povestit de scoala lui veche si multe alte lucruri. Aveam un desen oribil si mi-a zis ca e super desenul meu, dar nu era.Si pe la sfarsitul orei i-am zis ca chiar e de treaba si mi-a spus ca si eu.Ar avea sanse sa ma placa,nu stiu ce sa fac,e foarte dragut,rar mai exista baieti ca el. Stefania nu mai e prietena cu mine,ne-am certat mai demult, nu din cauza lui Razvan.Ma intreb ce sa fac, sa stau cu el sa ne imprietenim? Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| MchWoodley a răspuns:

Daca ti-a apreciat desenul, desi spui ca era urat, sunt sanse destul de mari sa te placa si el, incearca sa porti cat mai multe conversatii cu el pana face primul pas.

3 răspunsuri:
| Zuzulinaaa a răspuns:

Înainte cunoașteți-vă mai bine. împrieteniți-vă și vezi cum e el de fapt. Încearcă să comunici cât mai mult cu el, încât să înceapă și el să te placă. :3

| 123456789qwertuiop a răspuns (pentru Zuzulinaaa):

Ok,mersi de sfat ^-^ vrei sa stii ce s-a intamplat azi? laughing)