| ExXify50 a întrebat:

Heii,voi ce faceti cand va ranesc altii?(altii insemnand prietenii). Cand un prieten te raneste si acestuia nu ii pasa(sau se face ca nu ii pasa)nu merita sa il uiti? Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il fac sa se simta vinovat/vinovata sau ma port indiferenta la modul ca nici daca ar fi dumnezeu nu ar da de mine. happy
Si asa, cand se mai linistesc apele imi fac aparitia, tot indiferenta.

Daca e prieten nu te raneste, daca te raneste face ceva in sensul asta. Te consoleaza, isi cere scuze etc.

10 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Cel mai bine e sa il uiti ca acela nu se mai numeste prieten, am patit si eusad

| YONTU a răspuns:

Dupa ce te barfeste si te raneste mereu cu anumite chestii "k nupoti..." si altele ii dai una in gura si vezi cum nu te va mai supara toata viata. Asa procedez mereuwinking Da-l draq daca asta este prieten X-(
Da-l dracu daca asta ii prieten X-(

| Fuchii a răspuns:

: ) Știi...prietenii nu sunt cea ce par și când ai nevoie de ei de cele mai multe ori nu sunt acolo! Am pățit și eu asta chiar azi m-am hotărât să o scot de tot din viața mea pentru că nu merită!

| ExXify50 explică (pentru Fuchii):

Si eu as vrea sa pot face asta dar am nevoie de ea, stii ma simt incomplet fara ea.e complicat rau sa spun in cuvinte ce simt.

| Fuchii a răspuns (pentru ExXify50):

: ) Știu cum te simți te simți ca un nimeni...dar mai bine e să o uiți pentru că vei întâlnii pe cineva care te va înțelege, aprecia așa cum ești! Știi cum se spune: Dacă mă accepți așa cum sunt dacă nu...,,: )Și nu e bine să plângi, suferi după oamenii care te-au rănit!

| broker69 a răspuns:

Prieteni adevarati nu apar in fiecare zi, iar prieteniile se construiesc cu timpul. Poate ca atunci cand te certi cu un prietenii, ai si tu partea ta de vina. Nimeni nu-i perfect. Pe lumea asta, s-a inventat iertarea... Oamenii care fac totul din intentionat si te ranesc din adins nu sunt demni de mila si iertare si totodata nu iti sunt prieteni

| Trandafirulpasiunii a răspuns:

Eu de obicei cand ma raneste un prieten astept o durata de timp sa vad daca isi da seama ca a gresit, iar daca nu inseamna ca nu iti este prieten. De multe ori prietenii fac asa din cauza problemelor de acasa pe care le are sau poate ca tu l-ai suparat cu ceva. Gandeste-te bine la ce ai facut cu acel prieten. Funda?

| Lary240 a răspuns:

Stiu cum e. Daca acel prieten te raneste si nu isi cere scuze, ar fi mai bine sa il uiti si sa treci peste. Eu asa am facut si acum am prieteni adevarati care sunt alaturi de mine la bine si la rau. Funda? big grin

| ExXify50 explică (pentru Lary240):

Nu ti-am dat funda dar iti dau vot..ms pentru parere

| dani5515 a răspuns:

Daca te raneste si nu-i pasa ala nu e prieten eu unu las trata cu spatele cand are nevoie de mine