| Pass123word a întrebat:

Vreau si eu sa ii trimit prietenei mele cele mai bune un mesaj de prietenie. Care m-a ajutat mereu orice problema as fi avut si a fost mereu alaturi de mine. Va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Suzii a răspuns:

Aș putea să compar prietenia noastră cu tot ce e mai scump și drag pe lumea asta, dar e în zadar, căci prietenie ca a noastră nu cred că există. Îți mulțumesc că pot avea încredere în tine, îți mulțumesc că știi să mă asculți, îți mulțumesc că ai fost lângă mine la greu, pur și simplu îți mulțumesc. Decât să compar ceea ce avem cu ceva ce există deja, mai bine îți mulțumesc că exiști și că îmi ești prietenă mie, tocmai mie dintr-atâta lume. Îți mulțumesc! P.S. Sper să-ți fiu o prietenă la fel de bună precum ești tu!

4 răspunsuri:
| supradozadenebunie5 a răspuns:

Comoara cea mai mare nu este nici aur nici diamante nici opere de arta nu se poate cumpara ci doar cu inima pastra.Cea mai mare COMOARA pe lume este PRIETENIA,

Daca intr-o zi iti vine sa plangi,cauta-ma! Nu promit sa te fac sa razi,dar voi plange alaturi de tine! Daca intr-o zi iti vine sa fugi,cauta-ma! Nu promit sa te opresc,dar voi fugi alaturi de tine! Daca itr-o zi ma cauti si nu iti raspund,vino! Poate am eu nevoie de tine!

Daca intr-o zi iti vine sa plangi,cauta-ma! Nu promit sa te fac sa razi,dar voi plange alaturi de tine! Daca intr-o zi iti vine sa fugi,cauta-ma! Nu promit sa te opresc,dar voi fugi alaturi de tine! Daca itr-o zi ma cauti si nu iti raspund, vino! Poate am eu nevoie de tine!

Prietenia este mana care sterge lacrima atunci cand viata doare.

Cel mai bun prieten e ca un trifoi cu patru foi greu de gasit, dar norocos daca il ai!

Prietenia nu tine de moda, nu e ceva ce se poarta sezonul acesta, nu se cumpara si nu se vinde - este insa cea mai buna investitie in aceasta viata!

Nu am o inima larga Sa iubesc o lume-ntreaga Nu iubesc pe orisicine Te iubesc numai pe tine Dupa o IUBIRE sincera e firesc, sa nu mai fiu. asta-mi doresc

Prietenia nu e un concept, nu e o notiune metafizica...prietenia e un curcubeu in toate culorile dragostei,e o promisiune nesfarsita, e un cadou pe care il deschizi iarasi si iarasi.

Prietenia nu tine de moda, nu e ceva ce se poarta sezonul acesta, nu se cumpara si nu se vinde - este insa cea mai buna investitie in aceasta viata!

Te pretuiesc pentru ca imi intri direct in inima, bajbaind prin bezna neputintei mele, si scoti la lumina doar acele mici comori ale sufletului pe care nimeni altcineva nu le-a cautat atat de departe...

Prieteniile sunt structurile care ne mentin atunci cand lumea noastra interioara e in pericol sa dispara. Si ele transforma limitele noastre in frumoase privilegii care ne dau posibilitatea sa mergem inainte prin umbra neputintei noastre.

Prietenia adevarata se cunoaste atunci cind ai mai mare nevoie de cineva care sa te inteleaga, sa te sustina, si cel mai important:sa poata stinge focul ce te macina pe dinauntru cu dragostea lui imensa si prin felul lui unic de a te alina cu cuvintele si sfaturile potrivite, atunci simti cum inima iti infloreste ca un trandafir in urma unei calde ploi de vara

Prietenul adevarat...
...imi ghiceste gandurile si se bucura intotdeauna cand ma vede.
Imi da atentie si imi dezvaluie tainele sale. Imi ofera umarul, sa ma odihnesc, si imi intinde o mana la nevoie. Este alaturi de mine la necaz, cu sufletul mereu deschis catre mine. Toate astea, pentru mine, le reprezinti doar TU!

Prietenia nu tine de moda, nu e ceva ce se poarta doar sezonul acesta, nu se cumpara si nu se vinde - este insa cea mai buna investitie in aceasta viata!

Sa poti zambi senin in zilele cu furtuna
Cand soarele se ascunde si norii se aduna,
Sa poti iubi si atunci cand intalnesti doar ura,
Si-n inima si-n suflet descoperi numai zgura,
Zambeste si iubeste caci viata e un dar
Iar clipa nu asteapta si nu se-ntoarce iar.

Moartea nu face decat sa traverseze lumea, asa cum doi prieteni trec marile; traiec vesnic unul in inima celuilalt. Aceia care iubesc si traiesc etern trebuie sa-i fie mereu prezenti unul altuia. Legatura lor, oglindita in acest pocal divin, este libera si pura. Aceasta este alinarea pe care-o aduce prietenia, caci, chiar si atunci cand prietenii dispar, legatura si afectiunea lor este, in sensul cel mai bun, mereu prezenta si nemuritoare.

Esti floarea pe care am intilnit-o, dar nu am fost in stare sa ma aplec si sa te ridic. Dar promit ca am sa te ud cu lacrimile mele.

Un prieten ADEVARAT stie care este realitatea vietii tale. Un prieten OARECARE, cand te viziteaza, se poarta ca un invitat. Un prieten ADEVARAT deschide frigiderul si ia ceea ce are nevoie. Un prieten OARECARE gandeste ca prietenia s-a terminat dupa o discutie aprinsa. Un prieten ADEVARAT stie ca nu exista prietenie fara lupta. Un prieten OARECARE spera ca intotdeauna esti acolo pentru el sau ea. Un prieten ADEVARAT intotdeauna va fi acolo pentru tine. Tu esti un Prieten Adevarat pentru mine!

Toti aud ceea ce spui. Prietenii asculta ceea ce spui. Dar cei mai buni prieteni asculta si ceea ce nu spui.

| VictorVictoras a răspuns:

Draga mea prietena sa-ti dovedesc ce mult inseamna pentru mine prietenia ta, daca m-as fi aflat cu tine pe vaporul titanic si se afla doar o singura veste de salvare cu siguranta mi-ar fi parut rau de tine happy

| Alexandra_Valentina_2000_5DyN a răspuns:

Ajutor vreau si eu un mesaj pentru cea mai buna prietena a mea