| GeorgianaSimona13233 a întrebat:

Hello!
Deci, am o problema foarte aiurea. E lunga povestea dar incerc sa fac un rezumat XD
Am fost cu un baiat. Il chema Silviu. Am fost asa cu el, trecator pentru ca nu imi placea de el. Si, un baiat de la el din clasa pe nume Andrei, ii placea de colega mea, Simona. Eu, ca m-am inteles bine cu Andrei, i-am bagat impreuna. Mi-a parut bine de el, ca (,) chiar o placea, erau impreuna dar nu-si vorbeau, nu-si ziceau nimic unul altuia. Eu l-am intrebat de ce e asa si s-a suparat. Nu am mai vorbit cu el 2 saptamani sau chiar mai mult... Eram suparata. Ma gandeam la el si ce face, dar eu il placeam de fapt. Dupa, am intrat eu pe FaceBook, si imi scrie ca ii pare rau ca nu a mai vorbit cu mine dar se simtea naspa.
A trecut un an de atunci si eu inca il mai plac. La scoala se holbeaza la mine si eu la el. Ma enerveaza ca, cat vorbeam prin mesaje, la telefon niciodata nu am vorbit fata in fata. Mie frica ca daca zic ceva aiurea se supara sau ceva...
Toata lumea stie ca il plac, exclusiv sora si prietenele... E nesimtit pentru ca, el stie ca il plac si lui i-o placut de mine inainte dar, i-a zis unei prietene mai mari decat mine ca sunt draguta, dar nu ii place de mine. Si, acum cateva zile o facut misto de mine cu prietenul lui, Cosmin care este in clasa cu mine. Nu mai stiu ce sa cred. Astazi juca volei, eu stand langa fileu, cu prietenele mele si se holba la mine. Azi-dimineata statea la mine in clasa si se holba la mine intruna!( el e cu un an mai mare decat mine). Noroc ca s-o pus Andra in fata mea ca altfel inebuneam!
Va rog spuneti ceva. Ajutati-ma...
Multumesc :*:*:*

Răspuns Câştigător
| daniela281 a răspuns:

Pot fi mai multe explicatii:
1) vrea sa iti atraga atentie
2) vrea sa arate ca el "detine" controlul
3) vrea sa vada cum vei reactiona
4) isi bate joc de tine
5) nici el nu stie cei cu viata lui

2 răspunsuri:
| Liiia7 a răspuns:

Heii! Nu merita si-a batut joc de tine! Dar ascultati inima!

| Mαяуßăăღ a răspuns:

Na, baietii cand sunt cu amicii lor nu mai tin cont cine e cea de care fac misto, dar exista si baieti care si-ar da amicii laoparte pentru tine, si nu i-ar lasa sa faca misto, pentru ca aia practic nu mai sunt prieteni. Incearca sa-l ignori, n-ai idee cat poate durea astawinking Poate o sa-ti marturiseasca odata si odata ce simte pentru tine, si daca nu, inseamna ca NU MERITA! happy