| Little Kid a întrebat:

Help me! m-am certat cu prietena mea cea mai buna dintr-un nimic. ea spune mereu ca fac ce zice cealalta prietena a noastra...intr-o zi ea a vrut sa mergem in oras sa ne plimbam iar eu am fost prima care a zis "nu", iar astazi cand cealalta prietena a vrut in oras eu imediat am vrut.este de rau cand te certi cu ea pentru ca nu am cu cine sa ies afara si intoarce lume impotriva mea.nu ca vrea dar daca ea e certata cu mine, imediat o urmeaza si alta prietena(care are mereu ceva cu mine). cum pot sa fac sa ma impac cu ea fara sa fiu eu cea care isi cere scuze? ea e prietena mea cea mai buna, iar acum sta cu alta fatastraight face

pls nu ocoliti intrebarea!

sfaturi? puppy dog eyes

35 răspunsuri:
| sisi_9627 a răspuns:

Incearca sa ii explici prietenii tale ca nu este un motiv bun sa va certati incearca sa o covingi sa treaca peste asta...zi ca nu are sens motivul certarii si ca sunteti priete de multi ani si de ce sa o stricati acum

| Deea_9466 a răspuns:

Eu iti spun sa ii reamintesti ca si tu si ea ati gresit poate.sau sa-i spui ca ea a gresit si ca ar trebui sa faca ea primul pas.eu asa zic.big grin

| oli4ka1106 a răspuns:

Zii doar ca ea nu tea atras destula atentie in unele timpuri si ca tu iai intorso si sa va impacati caci a esit doar o neintelegere da pine la urma trebuie sati ceri scuze daca ai fost vinovata

| caitleena a răspuns:

Nu are cum sa fie cea mai buna prietena a ta daca intoarce lumea impotriva ta sau te barfeste. oricat de tare v-ati certa, daca ea chiar ti-ar fi prietena nu ar spune secretele voastre. incearca sa iti ceri scuze...

| vallerika a răspuns:

Nu am pentru ca am intrat in saitul aceesta petru a gasi o scuza pentru prietena ma cea mai buna (ca sora mea) dar nu am gasit si e de rau