| beatrice_2339 a întrebat:

Ajutor! M.am certat cu cea mai buna prietena a mea, pentru ca m-a tradat, pentru un baiat ( iubitul ei ). Acum nu stiu ce sa fac, eu nu am de ce sa imi cer scuze, asa ca... si o sa mai fim si colege ...de clasa, nu as vrea sa raman certata cu ea, dar nici nu vreau sa imi cer scuze, pentru ca nu am de ce. Ea spune ca o pun sa aleaga mereu intre mine si "el". In orice caz, ei s.au despartit, asa ca nu mai are intre cine si cine sa aleaga. Eu as vrea totusi sa ma impac cu ea pentru ca nu am cu cine sa ies ( si nu asta ar fi problema ) dar nu am cu cine sa ma duc la liceu.
Vreau sfaturi, neaparat! Multumesc frumos :*!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă tu chiar vrei să continuaţi prietenia,lasă orgoliul şi vorbeşte cu ea. Nu trebuie să-ţi ceri scuze, doar comunici. Vorbiţi despre ce s-a întâmplat şi lămuriţi lucrurile. Crede-mă, nu se merită să stai supărată pe cineva în viaţa asta. Sunt lucruri mult mai frumoase de făcut. Baftă!