| KidutzuLuvv a întrebat:

Hey TPU...
Ajutati`ma si pe mine cu >sfaturi:
Dau funda si voturi rolling eyes
Imi place un baiat... si eu vorbesc zilnic cu el pe messlaughing
Il mai vad la scoala dar nu pe fiecare zibig grin pentru ca nu ne potrivim la orarlaughing
ieri l`am vazut si era duullcee:X
suntem prieteni foarte buni
ieri cand l`am vazut era putin timid :d dar am vazut ca a venit langa mine si m`a privit i n ochi >8-
pe mess la felstraight face nu trece zi sa nu ma intrebe ce am facut in ziua respectiva sau sa ma intrebe ce faclaughing
asa deci faza e ca el nu a avut nici o prietena pana acum si din cate mi-a zis el este foarteee timid in legatura cu fetele straight face
eu as vrea sa-i zic eu ce simt pentru el...
dar cum?
`sa-l chem sambata afara si sa-i zic?thinking
s`au sa-i zic pe mess?straight face
ps:aman2 avem 16 ani

6 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Dacă tu nu eşti timidă, cheamă-l afară. Doar că ai putea să-l pui pe el atunci într-o situaţie incomodă. Decizi tu.
Eu aş prefera varianta messului personal, că totuşi, comoditatea internetului te poate scăpa de timiditate.

| Crisu a răspuns:

Cheama-l afara! Asa ii poti vedea reactia. Daca ii spui pe mess, iese si etc. Asa ca cel mai bine ar fi sa-i spui fata in fata.

| FesCuDungi a răspuns:

Pai, scoate-l afara sambata, doar voi 2 si spune-iwinking vorbitidespre voiwinking o sa fie bine! i-ati inima in dinti si privestel in ochihee hee (asteptam continuarea!)

| Useria a răspuns:

Pai daca va placeti amandoi nu are de ce sa-i fie rusine eu zic sa-i zici cal placi scurt si la obiect si sa-i spui ca nu trebuie sa fie timid daca e cu tine pentru ca nu are de ce

| TwistedDemon a răspuns:

Oricum ar fi el, sentimentele se spun fata-n fata, nu pe cale 'electronica'.

| biancaioana a răspuns:

Pai daca vrei sa zici ca-l placi trebuie sa nu fii timida si sa te bagi in vorba cu el! dar sa nu vb mereu cu el ca o sa creada ca esti innebunita dupa el intelegi? trebuie sa fii buna cu el fundita?