| Karinna1 a întrebat:

Imi place un baiat, mi-a fost coleg in generala, nu ne intelegeam foarte bine. Acum suntem la licee diferite, si acum ne intelegem foarte bine. Imi place foarte mult de el si cred ca si el ma place. Faza naspa ii ca are prietena, dar asa se comporta cu mine de parca nu ar avea, imi trimite sms-uri, vorbim zilnic pe mess. Stie ca il plac, dar nu stiu cred ca e timid, cred ca ii si mandru ca stie ca il plac si eu si prietena lui. Un prieten comun mi-a zis ca ma place si el. Sambata am majoratul si vine si el, cum sa fac?, ce sa-i zis ca sa ma combin cu el? Fata ii copila are 15 ani, mi se pare foarte copilaroasa. Ajutati-ma cu niste sfaturi dau funditahappy.

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Asteapta sa faca el primul pas daca vrea sa se combine cu tine. Nu trebuie sa pari nici prea disperata dupa el. Daca te place cu siguranta va renunta la prietena lui pentru tinewinking

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Esti sigura ca vrei sa ii strici relatia? Mai bine asteapta sa vezi ce vrea respectivul de la tine, nu cred ca iti convine sa fii doar o manta de vreme rea.

| maria_4650 a răspuns:

Pai poate ca baiatul respectiv te place, dar daca nu te-a putut avea pe tine din diferite motive, s-a consolat in bratele pustoaicei, asta ar fi o prima ipoteza.sau poate ca e indecis nu stiu ce vrea, ce simte.crd ca cel mai bun mod de a afla este sa ii studiezi limbajul trupului, cand va veni la maj tau.Sa fi atenta la toate detalii, la comportament, si mai ales la privirea lui... ochii iti dezvaluie cele mai ascunse sentimente ...chiar dc e cu ea. Daca ii stralucesc ochii cand te priveste, clar ii place de tine.Cat despre partea cu combiantul, mai intai trebuie sa te asiguri ca ate place si apoi, sa treci la next step.Si in final :LA MULTI ANI!:* sa ne spui cum a fost:->

| mistikk a răspuns:

Eu as fi foarte directa nu mai sunteti copii ai spus ca ai majoratul sa fim seriosi numai cei de 12 13 14 anisori mai fac chestii din astea esti mare fi directa si spune-i clar sa-ti raspunda cu da sa nu big grin

| Ice*Queen a răspuns:

Roxana, oricum s-ar comporta cu tine si orice ai auzi de la altii ca ar spune el despre tine sa nu crezi tot, tine cont ca are prietena. E mare, trebuie sa stie ce sentimente are si fata de cine. Fie e indecis si sta in stand by sa vada cum evolueaza lucrurile, fie ii place sa joace pe 2 fronturi ca "e mai smecher", fie chiar tine la pushtoaica de 15 ani. Asteapta sa vezi cum vor derula lucrurile Sambata si poate dupa va lua o decizie. Sa nu-ti faci mari sperante, sa nu fi dezamagita daca nu iese cum ai visat. Apropo, LA MULTI ANI! :*