| AlexaBio1234 a întrebat:

Buna tp! Eu plac un baiat foarte mult din clasa a 3a (Suntem aman2 a 7)el a stat cu mine in clasa pana intr-a 6 si dupa clasa a 7a a facut-o la alta scoala.Nu il mai vazusem de 6 luni. Vorbeam pe mess mergeam pe la el la bloc unde sta el cu prietenii, iar anul asta prin aprilie l-am vazut si simteam ca imi bate inima tare si aveam fluturasi in stomac. L-am mai vazut de 3-4 ori, si mai trece o saptamana iar eu eram cu o prietena afara iar el trece cu prieteni lui pe langa noi, si am simtit tot aceleasi simtome cand l-am vazut atunci dupa 6 luni.Cand trecea pe langa noi eu l-am privit in ochi iar el a zambit si a lasat capul jos.Imi place foarte mult de el si as vrea sa fiu cu el dar nu stiu daca ma place.Imi dati niste sfaturi va rog din suflet! Multumesc mult va pup pe toti!

Răspuns Câştigător
| Aleqa a răspuns:

Alexa,daca el a reactionat asa cand l'ai privit in ochi, inseamna ca te place si el! Crede'ma stiu f.bine pentru ca si eu am avut o ''problema'' de genul acesta.Sfaturi...eu as zice sa'l intrebi, daca zice ''da'' ii spui ok... Daca spune ''nu'' ii spui iarasi ok. Sper ca ti'am fost de ajutor.winking

8 răspunsuri:
| Blondamea a răspuns:

Pai astea sut semne ff bune sh daca vrei sa afli vb ca el int ca el sh incearca sa il tragi putin de limba da sa fi discreta ca sa nu isi dea seama sau il poti lasa pe el sa faca primul pas dar daca nu il va face nu mai ast sh fal tu

| Saya555 a răspuns:

Daca vrei sa fi cu el.mai intai trebuie sa te intalnesti.Cand mai vorbesti cu el pe mess zi si tu ce mai faci? nu te-am mai vazut de mult.si cheama-l in oras si stai vorbiti si fal sa te placahappy.

| An0nYmA a răspuns:

Foarte simplu! spune-i ce simti, nu face prostia sa pui pe altcineva sa-l intrebe daca te place.sunt multe motive pentru ca el sa minta in acea situatie sau chiar cel pe care l-ai pus sa-l intrebe sa te minta! spune-i ca-l placi si intreba-l daca simte acelasi lucru pentru tine ca sa stii ce vei fac3 in continuare...sa fi cu el sau sa treci mai departe... daca mai vrei sa vorbim pe tema asta timite-mi un mesaj pe TPU cu id-ul tau de mess(daca vrei).

| DaVà a răspuns:

laughingDrink a beer and sleep up

| AlexaBio1234 explică:

Multumesc tuturor pentru ajutor sunteti cei mai tari! va pup

| AlexaBio1234 explică:

Draga Bombonyka, nu am spus ca suntem in luna aprilie am povestit ce s-a intamplat in aprilie.Asa ca daca nu sti sa citesti bine poarta ochelari de vedere. Dingggggggggg!

| BlONdAaAa a răspuns:

Daca iti place de el nu-ti fie rusine sa-i spui...A doua oara cand te vei intalni cu el ia-l de mana si tragel intr-un colt si intreaba-l:]

| Rallu47 a răspuns:

Daca il placi asa de mult...
Spune`i ce simti!
Cand va vedeti...
Intreaba`l daca puteti sa vorbiti intre patru ochi.
Apoi retraceti`va intr-un loc unde nimeni nu va poate deranja...
Cand ii spui ceea ce simti uita`te in ochii lui...
Spune`i ca il place iar dupa aceea intreba`l daca si el te place!
Daca da...ma bucur pentru voi!big hug xD