| Stefanelcelmicut a întrebat:

am nevoie de un mic sfat, eu de Craciun i-am luat prietenei mele o brățara destul de scumpa și m-am gândit sa-i ofer acest cadou. Multă lume îmi spune ca e prea devreme pentru un astfel de cadou și prea scump. Noi avem 5 luni. Credeți ca ar trebui sa aștept pana când facem 6 luni sau un an? Nu ma interesează să-mi spuneți ca sa nu-l dau acum ca ne despartim, eu vreau sa știu dacă e potrivit acest cadou de Craciu pentru ca poate o sa se supere părinții ei sau ceva gen și nu știu ce sa zic, dacă nu ar fi mai bine pentru 6 luni? Sau un an?

6 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

In primul rand depinde si cati ani aveti. Daca tu iti permiti si iti doresti sa ii oferi acel cadou, nu ar trebui sa te impiedici de parerile celor din jur.

Bafta!

| Andreeush a răspuns:

Nu contează că îi dai acum la 5 luni de relație sau la 6 luni, important e să vă iubiți și să vă înțelegeți.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

E în regulă, dacă așa simți.

| Marbea a răspuns:

Nu cred ca e prea devreme, daca o iubesti si asa simti este foarte bine. Faptul ca i-ai luat un cadou scump demonstreaza ca iti pasa de ea si o iubesti si asta nu poate decat sa o bucure.

| Eteda a răspuns:

Daca pentru ea l ai luat, nu ai de ce sa nu il dai sau sa iti faci griji de ce ar spune parintii ei, ea va aprecia gestul si sunt sigura ca si parintii ei la fel

| Stefanelcelmicut explică:

Eu am 17 și ea 16. Problema nu este de bani. Ma îngrijorează faptul ca poate părinții ei o sa întrebe ca de ce ii dau cadouri așa scumpe și o sa se supere. Cadoul e in valoare de 450 și îmi este frica de părerea părinților ei, ca de alte păreri nu îmi pasa cât timp știu ce vreau exact.