| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU
Am o problema
Deci sper sa imi cititi mica mea poveste:
Deci este vorba despre verisoara mea. Care o urasc.
De ce o urasc?
Pentru ca este incredibila deci ma injura, ma plesneste, da vina pe mine pe cea ce nu am facut, minte
Si mereu ea ii cea mai dulce si frumoasa si desteapta fata din lume ( asa o cred parintii mei) si sa nu va ganditi ca are 4 ani... nuuu... E PE CLASA A 7A! iar eu sunt in a 5 a si este o copilaroasa de zici ca ar avea chiar 4 ani
ca de ex.
plange daca nu ii iei o JUCARIE :o
se milogeste si ma spune la parintii ca i'am spus sa taca pentru ca toca toata ziua
si multe altele!
Anul trecut ne-am intalnit la mare si...
m-am certat cu ea de...
si pe deasupra parintii au invitat-o sa stea cu noi la hotel in camera.
cosmar crunt
si dupa bataie ne-am plimbat prin statiunea Mamaia unde eram cazati na bun
si am ajuns in Satul de vacanta asa zis
unde erau trambuline, shaorma, rochii, magazine etc
si parintii normal i-a cumparat o gramada de chestii
dar pe mine nu se oboseau sa ma intrebe daca mi-e pofta si mie de o shaorma nuuu
si odata ma apuca nervii si i'am spus sa taca ca ma enerveaza
si parintii ei m-au auzit si au inceput sa ma certe :O
Deci pur si simplu a fost un chin
si eu crezand ca am scapat de ea se pare ca anul asta o sa mergem cu ea la mare cazati in acelasi hotel impreuna tot timpul!
Ce sa ma fac?
am incercat sa le spun parintilor dar desigur eu vorbesc cu pereti! crying((( crying( sad sad help

14 răspunsuri:
| ゼロの a răspuns:

Incearca sa te schimbi tu, ea stie slabiciunea parintilor tai si are un avantaj in fata ta. Incearca sa iti cunosti adversarul sa ii aflii slabiciunile si sa profiti de ele la maxim. Daca nu v-ati mai intalnit de 1 an atunci poti sa te prefaci ca iti plac lucrurile ce ii plac si ei, astfel ea se va simtii bine pe langa tine si isi va dezvaluii din secrete, de pe urma carora ai putea beneficia. Sper ca asta sa te ajute big grin Bafta!

| mona01 a răspuns:

Am mai vorbit de multe ori despre asta, iar daca as vi in locul tau as injura-o si eu. Intr-un fel o faci sa creada ca esti foarte slaba si nu poti sa ripostezi sau s-o lovesti inapoi, dar daca as fii in locul tau poate n-as plesni-o dar as injura-o de. si as ignora-o ca apoi va vedea ca intr-un fel vorbeste singura, iar daca parintii ei sau ai tai ar intreba de ce o ignori ii spui pur si simplu ca te injura si ca se poarta cu tine ca si cand ai fi un pres.

| pinkystyleツ a răspuns:

As bate.o numai in gura happy

| suităr a răspuns:

Incearcasa te imprietenesti cu matusa si unchiu tau( parintii ei) si incerca aceleasi jocuri ca si ea...doar ca nu maleficewinking
In plus, tu ai un avantaj: esti mai tanara
Bafta:*

| Park1Suin a răspuns:

Fetele din clasa a 7-a pot fi dure. Odata am intrat in vestiar ca s-a ma scimb p\u ed.fizica,si una a inceput sa-si bata joc de mine.Bate-ti si tu loc de ea.Pricalestete de ea, fa-o sa para o proasta.Nu-i trage atentia.

| Park1Suin a răspuns:

Afla-i secretele,si cand te enerveaza, spune-i ca vei spune secretul tuturor.S-au, poti sa-i faci o poza, apoi s-o strambi pe vreo programa, si daca te enerveaza, pune-o pe net.La mine a functionat.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Poate fata de tine se comporta asa, poate parintii tai o percep ca fiind altfel, incearca sa vorbesti frumos cu ea si poate te va intelege. Aveti alti frati /surori? Mai ai si alti verisori?

| amuzanta a răspuns:

In locul tau as bate-o..vai vai vai de ar fi pe mana mea laughing

| Andy88 a răspuns:

Am avut si eu probleme cu o verisoara (chiar daca sunt baiat) si era mai mica cu 2 ani (eu a 6 a ea a 4a) si cu aceiasi poveste...
Odata am prins-o pe drum am batut-o sia cerut scuze si apoi ma parat, si norocu meu ca am vorbit cu un prieten si am spus amandoi ca eram la kfc, si dupa ce nu i-a mers a prins respect... Oricum mai am de gand sa o bat iar daca ia din nou tupeu. Oricum, poate incerci metoda si poate merge. Vezi ca daca nu merge bagi manan parul ei si o tragi dupa tine laughing la fel am facutlaughing Succes!

| CrinescuEva888 a răspuns:

Am si eu nepot la fel de naspa si mă enerviază, dar încearcă să te schimbi tu dacă nu o poți schimba pe ea

| ToxicMinD a răspuns:

Pfoai de capul meu ce-i faceam daca eram in locul taulaughing) putea sa aiba si 16 si eu sa am 10 de ex vaai Doamne rolling on the floor esti prea nu stiu cum sa zic...nu prea ai tupeu, dar si parintii sunt de vina, incearca de ex cand ea nu este, si parintii tai incerca sa te ia in brate sau ceva de genul, sa le zici "da de ce nu o luati pe (varata aia) ea in brate nu e ea preferata voastra? sau daca faci o greseala/prostie si iti zice ca nu e bine le zici in gluma ceva de genul "lasati-ma ca ma cresc singura" laughing)) bft ai grija ce faci dar ar trebui sa iei masuri...zic si ew :"

| Aliy1234 a răspuns:

Ar fi bine sa nu o bagi in seama si se ii intorci vorbele mereu! Sau sa o bati rau de tot!laughing)Sper sa iti mearga! ^_^