| enrique_3066 a întrebat:

Am si eu o problema. Imi place de o fata, si cred ca si ea ma place. Diseara merg la un party si vine si ea. Cum pot sa o intreb daca vrea sa fie cu mine? nu vreau sa fie asa sec "Vrei sa fii cu mine?". Nu sunt timid, dar pur si simplu nu stiu cum sa-i spun sau ce sa fac. Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| RoxXxiIi a răspuns:

Paiii =D
Eu zic pentru inceput sa tot vorbesti cu ea asabatting eyelashes
Si la un momendat sa o iei in brate si asabatting eyelashes
Si nahh si la un momendat o :*batting eyelashes
Si nu o sa mai fie nevoie sa pui intrebarea stupida, pentru ca o sa fie clar ca sunteti impreunabatting eyelashes
Funda?smug

9 răspunsuri:
| Meryem027 a răspuns:

Sunt fata si-ti spun ce mi-ar place mie. Mai intai ii zambesti, cand se intalnesc privirile voastre. Apoi la un moment dat te duci la ea si ii spui: esti de remarcat in seara asta; arati exceptional. O intrebi ce face,daca se simte bine etc. O inviti la un dans, ceva in doi, iar mai apoi, dupa ceva timp o intrebi : Vrei sa-mi fii alaturi de acum incolo? Sa fim doar noi doi, fericiti, fara sa se bage nimeni. N-o intreba din prima, ca e nasol. Succes si distractie placuta!

| Eunyce a răspuns:

Buna.

Pai in primul rand asigura-te ca esti imbracat frumos.O camasa vine superb si mereu le impresioneaza pe fete.Fii politicos cu ea. Vorbeste despre ceea ce o pasioneaza pe ea.Invit-o la dans si foloseste-te de toate abilitatile tale ca sa simta acel "special".Nu insista! Majoritatea fetelor se retrag atunci cand sunt prea abordate.Fii tu! Asta conteaza cel mai mult, deoarece unii se indragostesc cand iti privesc comportamentul.Parfum!tongueNu uita sa porti un parfum care sa se simta [nu sa te usture nasul de la mirosul lui]. Pentru ca o sa dansati si efectiv isi va sprijini capul pe umarul tauhappyAtunci o sa ai privilegiul sa ii soptesi la ureche cat de frumoasa e si ca ce fiori te trec atunci cand o privesti.Si ii poti spune tot ceea ce simti.Nu trebuie sa te rusinezi.Ea va simtii! Si la sfarsitul serii,dupa ce i-ai aratat clar ca vrei sa fii cu ea,ca vrei sa o cunosti mai bine,ii poti saruta mana usor[o vei ameti si emotiona] si o vei privi in ochi cu tandrete,intreband-o daca iti ofera sansa sa ii arati cat tii la ea.

Pare greu? Eu zic ca nuhappyDaca iti doresti cu adevarat,vei face oricehappy
Enrique, e foarte greu poate, dar nu uita NU E IMPOSIBIL!happy
Vei reusi.
Cu drag.

| Eunyce a răspuns:

Rezultatul e pe masura funditei oferitehappyCopii, lucrurile nu merg 'asa si asa' si mereu 'asa'...Mai sa va fie clar! Vrei sa fii cu ea? Pai fa ceva pentru asta.Nu prea stii ce vrei? Las-o baltahappyIti tii din timp fetei.Iti trebuie corazon si intuitie[si multe altele pe langa.dar daca iubesti asta nu va fi deloc greu].

happy

| superman_5598 a răspuns:

Mie mi se pare asa stupida intrebarea "vrei sa fi cu mine?".Da nu inteleg, unde sa fiu cu el?laughingIn clasa a 5-a mai mergea...laughing.Pai mie mi-ar placea sa vina tipu,sa radem,sa ne distram,flirtram.Cel mai calumea ar fi sa o tachinezi putin(in gluma,sa pari sexysmug) si daca vezi ca se rusineaza, sau rade sa te apropii de ea.Oh, si si ea se va apropia de tine.Cand simti ca sunteti foarte aproape,incearca sa o saruti. Daca te saruta si ea inapoi incearca sa o saruti in continuare. Dupa ce ati terminat trebuie sa pari foarte fericit,ca sa isi dea seama ca o placi mult, si ce a insemnat sarutul pentru tine.Mie una, nu imi place ca un baiat sa-si exprime sentimentele fata de mine pentru ca par asa...blegi straight face.
Oricum trebuie sa-i arati ca esti sigur pe tine,ca stii ce faci,ca esti un tip amuzant,care chiar merita happy.P.S.:nu incerca sa pari foarte serios,pentru ca ea sigur va fi foarte emotionata,si se va simti mai bine daca va stii ca si tu te simti la fel.
(Oh,si daca nu vrea sa te sarute atunci te poti scoate usor din situatie cu o gluma de genul "scuze, am crezut ca-mi trimiti semnale". oricum sa ramai mereu cu zambetul pe buze, ca sa se simta mai relaxata=>mai multe sanse sa zica da).
Bafta! Sa revi pe TPU sa ne dai informatii despre cum v-ati distrat voi doi! Pup kisskiss

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Poi.Te bagi in seama cu ea,dansati si dupa o intrebi daca vrea sa vina cu tine sa luati o gura de aer[in caz ca petrecerea e la cineva acasa sau si daca e intr-un club iesiti afara]si nu stiu,incepi sa vorbesti cu ea si ii spui:[Numele ei]ştii ăăă eu te plac si cred ca simti acelasi lucru pentru mine si ma intrebam daca ai vrea sa fii iubita mea? Crede`ma faza cu `ăăă` ii placa oricarei fete,mie de exemplu imi place, asa da senzatia ca nu stii cum sa eu spui, ca te balbai.Bafta.

| Anduuu a răspuns:

Buna! Iata viziunea mea: te duci langa ea si o intrebi ce crede despre party.organizarea etc sau orice alt subiect... apoi iti ceri scuze ca ai uitat sa-i spui ce bine ii sta cu parul aranjat asa sau ce frumoasa este rochia aleasa...si apoi o iei direct" sincer, eu vreau sa te intreb ceva! Eu te plac si vreau sa stiu daca accepti sa fii cu mine! ea va fi putin rusinata si daca nu accepta nu e sfarsitul lumii" continua discutia si retagete usor iar mai tarziu un pic invit-o la un dans!happywinking chiar daca accepta sau nu va ramane impresionata de abordarea tawinkinghappy bafta si sa te distrezi!(sa fii convingator)

| enrique_3066 explică:

Am revenit happy din pacate nu mi-a iesit, adica nu mi-a iesit inca happy Fata a venit, m-a salutat dar a si plecat la scurt timp. A durut-o capul si a spus ca pleaca... o sa mai incerc pe parcursul saptamanii si revin big grin

| enrique_3066 explică:

Nu ati inteles...eu o cunosc destul de bine si ma inteleg bine cu ea...Am id-ul ei, telefon, tot happy

| day3nootza a răspuns:

E pacat ca nu ai reusit sa vorbesti cu ea...acum fa rost de numarul/id ei, ii zici ca v-ati intalnit la o petrecere si acum na...o sa vorbesti cu ea si o sa se inteleaaga de la sine daca i-ar place de tine, o sa vrea sa iesiti si etc.