| Bogdyy1 a întrebat:

am 14 ani sunt un baiat mai timid si vreau sa o intreb pe fata de care imi place daca vrea sa fie cu mine si nu stiu cum sa o intreb.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tu esti timid atunci asteapta pana cand fata de care iti place tie sa fie cucerita de alt baiat, care a inteles mai repede decat tine ca prima conditie este sa ai puterea sa deschizi gura atunci cand este cazul.

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca ai numai 14 ani, intra in vorba cu el, vorbeste-i, intreaba-l despre subiecte comune, roaga-l sa te ajute la lectii, sa te sfatuiasca in ce nu stii. Nu are cum sa fie, cum zici tu 'cu tine ' ca nu e caine sau cal, sa-l cumperi ca sa fie proprietatea ta. Daca gasesti subiecte comune, il inciti in discutii asa de mult incat sa te placa la fel, fii sigura ca va fi numai ' cu tine'. Asta insa face parte din 'bucataria ta'de fata.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Si invers. Daca tu esti baiat si ea fata.

| lex79 a răspuns:

O intrebi daca i-ar face placere mearga la o piesa de teatru cu tine/film, apoi mergeti la un suc/o plimbare in parc.

| EU19 a răspuns:

Mai intai incerca s-o observi. Uita-te cum se comporta cu ceilalti si apoi cum se comporta cu tine.Nu de alta, dar risti sa fi respins si nu cred ca te-ai simtii prea bine.Sa intri in vorba cu ea ar fi cea mai buna solutie, sa-i dai "semnale" ca o placi.Sunt multe modalitati.Sincer eu nu le-am incercat, nu a fost cazu.

| ingerashranith a răspuns:

Fetelor le place sa fi sincer, daca ii dai si o floare cand o intrebi daca vrea sa fie cu tine nu are cum sa te refuze, doar daca foarte multi baieti o plac si ei sunt mai draguti ca tine.