| Justmeandmysmile a întrebat:

Hey, TPU, ce urmeaza mi se pare putin jenant, sau poate asa cred eu.Stateam si ma gandeam ca nu am avut inca un iubit (am 14 ani) fiindca sunt mai grasuta, dar foarte desteapta si nu stiu exact cu ce indepartez baietii eu ma gandesc ca aspectul e de vina.Chestia e ca eu sunt mai mica de inaltime si de aceea par mai grasa.Si ma gandeam la asta si ca nu am habar cum e un sarut si toate cele. Dar cred ca daca in momentul acesta un baiat si-a dori sa fiu cu el as spune nu, dar nu stiu de ce, poate de teama de necunoscut sau ceva.Stiu ca o sa ziceti majoritatea ca am timp pentru prieten, sunt tanara etc, dar as vrea sa aud opiniile voastre. Fundita celui mai bun raspuns! Si va astept cu multe raspunsuri, dar va rog fara rautati, ca nu-s facuta din piatra sa ignor orice jignire.

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Buna,Laura!
Toata treaba e ca tu simti nevoia sa fii iubita, sa te simti frumoasa, ca cineva te apreciaza.Ai dorinta de atentie din partea unui baiat anume,pe care inca nu l-ai intalnit,dar ti-l doresti.
E normal,nevoia asta apare indifernt daca ai mai avut o relatie sau nu.

Mai ales ca in jur sunt numai oameni care se iubesc,se saruta,se imbratiseaza.
Nu ai spune nu, daca l-ai placea pe acel baiat.
Alta chestie e ca de cele mai multe ori un lucru vine fortuit, fara sa ne treaca prin cap ca se poate.gandeste-te la asta.Fiecaruia ne e rezervat si ceva care sa ne multumeasca, o persoana alaturi de care sa cunosti dragostea.si partea frumoasa e tocmai neprevazutul.de un lucru fii sigura,esti o fata inteligenta,cu siguranta frumoasa,cine te va placea o va face asa cum esti,si nimic nu ne impiedica sa visam,sa ne imaginam, apoi si realitatea, oricum ar fihappy

12 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Nu te mai gandi ca ai deja 14 ani si nu ai avut niciun iubit pana acum, ca toate fetele cunoscute tie stiu deja ce e ala un sarut si cu ce se mananca acesta.Ai atata timp in fata ochilor tai sa cunosti si sa treci prin toate.Niciodata sa nu te grabesti in viata.Iar teama de necunoscut e binevenita.Imi place ca nu esti atat de curioasa ca celelalte adolescente.

| GenetiX a răspuns:

EU cred ca totul se rezuma la "dar foarte desteapta" acesta al tau. Poate insisti prea mult pe teoria asta incat toata lumea renunta happy

| ioanaioana a răspuns:

Intro zi va veni baiatu pe care tu il placi si care el te place,nu te lasa descurajata de faptul ca ai cateva kg in plus, nu esti singura, exista mii de persoane.Asa ca nu te descuraja si orice ar fi nu te lasa trantita la pamant

| AxxyAlexandra a răspuns:

Buna Laurahappy
Tu spui ca daca acum daca ti s`ar oferi sansa sa fii cu un baiat ai spune "nu" si nu stii de ce. Poate pentru faptul ca esti mai timida si de fapt nu aspectul e cel care " indeparteaza baietii" cum spui tu, ci timiditatea ta. Poate asta e problema. Incearca sa fii mai sigura pe tine, sa ai incredere in propriile forte si sa te afirmi.

Dar te`ai gandit vreodata ca poate asteptarea asta iti va aduce ceva foarte special, poate vei intalni dragostea vietii tale?

Aspectul unei fete e important pentru un baiat, dar pentru un baiat normal, cu capul pe umeri conteaza in afara aspectului si sufletul si inteligentahappy
Poate pana acum nu ai cunoscut un baiat care sa merite, un baiat care sa te atraga cu adevarathappy

Se spune ca " Dragostea vine atunci cand nu o cauti"happy
Sper ca ti-am fost de folos[si apropo stai linistita oricine are un suflet pereche, pentru ca Dumnezeu ne-a dat 2 maini sa tinem, 2 ochi sa vedem, 2 urechi sa auzim, 2 picioare sa mergem, dar o singura inima. stii de ce? pentru ca pe cealalta trebuie s`o gasim noi]love struck

Ai grja de tine si succes!happy

| minnieee a răspuns:

Mie nu mi se pare jenant.Nu cred ca aspectul e de vina, de fapt nu cred ca ai ceva care sa fie de vina. Poate nu ai cunoscut baiatul potrivit.Si ce daca nu sti sa saruti? Nu are nimic, candva tot o sa afli.Mai bine ai mai multa incredere in tine, renunta la complexe si daca chiar crezi ca esti mai grasuta incearca si slabeste putin, atat cat crezi tu.Cat despre prieten, va aparea si el candva, asa cred euhappy.

| Andrea_6536 a răspuns:

Intr-un fel asa este, ai timp pentru asta, dar ar trebui sa ai si un pr nu chiar iubit (e o diferenta) sa stii unele lucruri. Nu conteaza aspectul, felul in care arati, pentru ca ce e al tau e pus deoparte si cine te place te place asa cum esti nu tine cont daca arati bine sau nu. Si in orice relatie, f importante sunt comunicarea si intelegerea. Sper sa-ti fi fost de folos :* Mult succes :X

| anutza97 a răspuns:

Si eu am 13 ani ma rog mai am 3 luni si fac 14 si nu am avut nici un prieten am un aspect placut nu f frumos dar nici urat nu-s grasa dar nu am avut se mai intampla trebuie sa gasesti persoana potrivita adica m au mai placut cativa baieti dar eu nu i am placut pe ei nici macar nu i simpatizam chiar tr sa astepti persoana potrivita trebuie sa vina acea persoana nu esti singura mai sunt o gr de persoane in postura ta succes la cautat... daca nu te superi dai si u un click http://fripta.com/u.php?user=anutza9711

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Cineva destept nu se lauda ca este.
2. Nu, mai bine nu te indragosti la varsta asta nu ai de ce. N-o sa iti mai stea mintea la carte iar notele tale vor scadea considerabil. Cel mai bine fa-o prin a 9-a, cand scapi de examenul ala si de grija mediilor. Iar legat de cat de grasa esti, nu iti face griji, daca un baiat te va iubi (si o sa fie, tuturor ne este unul rezervat) va trece peste asta. Si nu indepartezi pe nimeni, poate ai nimerit un anturaj nepotrivit tie happy.

| Mov10 a răspuns:

Stai linistita in cele din urma o sa gasesti baiatul potrivit

| Dannadawnn a răspuns:

Buna,Laura.
Eu am 12 ani si sunt mai grasuta, dar si inalta.Am fost "curtata"de mai multi baieti dar pana acum n-am avut o relatie serioasa.Si stii de ce? Pentru ca mereu am spus: NU! Incearca sa ascunzi chestiile astea.De exemplu poarta blugi mulati si ceva in sus larg pentru a te subtia.Lasa-tu parul sa creasca.Si daca ai sani es perfectlaughing.Te fac mult mai slaba.Mult noroc!

| VV07 a răspuns:

Nu conteaza ca esti mai grasuta si eu sunt mai la fel bine sunt mai inalta dar chiar daca am 12 ani multi baieti m-au placut deci...cred ca ai toate sansele.sti vorba aia... exista barbati pentru toate fetele nu?big grin

| aleeB a răspuns:

Si eu am 15 ani, si toti colegii (baieti) din clasa imi zic ca sunt "buna", si m-au placut multi baieti pana acum, dar de fiecare data mi-era frica de necunoscut, asa cum zici tu, si nu am avut curajul sa merg mai departe, deci nu am avut nici un iubit pana acum, dar in general ma inteleg bine cu baietii, si mereu ma intreaba de ce nu am avut iubit niciodata. Nici eu nu stiu exact.

Eu de exemplu in octombrie imi placea de un baiat, si toti imi spuneau ca si lui ii de mine, si puteam vedea si eu asta. Doar ca eu il cam respingeam, si nu ca nu imi placea de el, ci pentru ca prietenelei mele ii placea de el. Pentru ca eu il respingeam el a crezut ca poate nu-mi place de el si a renuntat sa se tot dea la mine. Doar ca eu am inceput sa ma indragostesc de el din ce in ce mai mult.Am ajuns chiar sa il iubesc. Doar ca de fiecare data cand el imi dadea putina atentia mi-era frica sa merg mai departe. Pur s simplu nu pot intelege acest lucru la mine.

Nu cred ca aspectul este de vina, poate tu esti mai inabordabila.
Am colege care arata groaznic si au avut o gramada de iubiti pana acum.

Sper ca ti-am fost de ajutor. xoxo