| Anissuca a întrebat:

Vreau si eu niste urari dupa ce ati colindat!

Răspuns Câştigător
| oAaaNaa a răspuns:

-Ia mai manati mai flacai si sunati din zurgalaii! Haaaaaaaaaaaaaaaai!
-La anul'si la multi ani! Scoate punga si da bani! Matusa daca nu dai bani ma 'pis 'pe usa!
-Si acum la incheiere, eu va spun la revedere!
- La multi ani eu va mai spun si la anul mai vorbim!

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.perfecte.ro/......dragi.html
O frumoasa zi sa ai si sarbatori fericite langa cei dragi:)

| MsBeatrice a răspuns:

Buna! Uite aici, sper sa te ajute:
Si acum la incheiere, eu va spun la revedere!
La multi ani eu va mai spun si la anul mai vorbim!
Bucurii am sa mai fac altora ce stau in prag si asteapta sa le zic " un an nou mai fericit"!
Spor la colindat, si sa primesti ce iti doresti tu cel mai mult de la Mos Craciun! Bye:*

| zuzuzic a răspuns:

Buna! Cand eram mai mic, foloseam urarea asta: "Colo-n vale, mai înjos este o puică şi-un cocoş. Şi cocoşu' s-o-mbătat şi pe puică o-mburdat. Şi i-o mai dat vreo 2-3 pumni ca să ştie că-i Crăciun!". Suna cam violent, dar faceam pe toata lumea sa rada big grin Sarbatori Fericite! happy

| andrutza122 a răspuns:

Fie ca acest Craciun sa invaluie in sufletul tau numai iubire pe care s-o daruiesti prietenilor tai. Sa traiesti acest Craciun cu inima pentru ca astfel pruncul sa se nasca si in sufletul tau. Sarbatori fericite si La Multi Ani.

sau mai poti spune asa:

Fie ca sarbatoarea sfanta a Craciunului sa va umple casa de dragoste, lumina, fericire si liniste sufleteasca!