| VIATAeGREA a întrebat:

Il urasc pe tata. am vrut sa imi cumpar ceva eram gata sa comand si vine el sa imi spuna ca nu imi cumpar nimic ca nu ma lasa.
daca imi cumpara el mai ziceam sa se razgandeasca da erau bani mei pe care i-am strans! daca am vrut sa imi cumpar ceva din bani mei dc nu ma lasa el pe mine?!
tot zice ca daca el imi da bani la scoala imi plateste unele lucruri atunci el hotaraste spune ca daca am bani atunci sa nu i mai cer lui. ce sa fac nu il mai suport!

Răspuns Câştigător
| Lamaitzza a răspuns:

Si eu am zis ieri ca il urasc pe tata pentru ca ma scoate din sarite dar de fapt nu este adevarat ceea ce am gandit. Sa stii ca parintilor le datoram multe in special viata. Tatal tau a reactionat asa deoarece vrea sa te protejeze si sa te educe, sa te invete sa gandesti ceea ce cumeperi, sa ai doar strictul necesar. In plus el probabil s-a suparat pentru ca nu i-ai cerut voie daca poti sa iti iei sau nu acel lucru, desi erau banii tai. El nu vrea ca sa isi piarda autoritatea fata de tine si tu respectul fata de el.Asa sunt tati, el este matur si stie ce inseamna sa cheltuiesti banii pe orice iti pofteste sufletul. Sunt sigura ca daca ii vei explica de ce ai nevoie de acel lucru si il vei ruga frumos sa te lasa sa il cumperi va accepta! :* succes

6 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Daca ii zici ca sunt bani stransi de tine va zice ca sunt bani stransi din salariul lui.
eh,nu dramatiza.
si eu faceam la fel!laughing
mama imi dadea bani de mancare,din care,na,nu mancat de toti,si mai opream,si se strangea...
daca vrei neaparat acel lucru,ia-l,ca nu o sa mai aiba ce sa-ti faca dupa,dar tu iti cunosti parintii mai bine asa ca gandeste-te bine ca s-ar putea sa te certe dupa...
parerea mea daca lucrul acela are mai mult o valoare materiala decat necesara-cum ar fi bluze pantofi cercei, e sa nu-ti bati capul pentru atata, adica sunt lucruri mult mai importantehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat ia el pe ora? Sti cat primeste pentru o ora de munca? Trebuie sa fi mai responsabila cu banii si mai stransa la punga. Gandeste-te daca ce vrei tu sa iti cumperi chiar iti e necesar si daca merita sa il iei de pe net ca sa mai dai banii si pe posta.

| RuxiiRawrr a răspuns:

Doamne cat urasc parintii astia comunisti!
:@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@
Si tata era la fel, dar l-am schimbat.

| 7Roby7 a răspuns:

Roaga-te la el pana te lasa, si zi-l la mama ta eu asa fac si il pune sa ma lese... laughing totusi nu merge doar daca gasesc ceva necesar pentru obiectul ala.Sigur gasesti ceva acolo.Si totusi, iti propun sa nu cumperi de pe internet. Exista hoti cu gramada si ar gasi ei cumva sa ti ia ilegal... poate ti-l dau stricat numa asa sa rada de tine.

| debby2000 a răspuns:

Ce vrei?

| Elisa7 a răspuns:

Hmmm,depinde ce vroiai sa cumprerihee heedar orice ar face parinti tai nu trebuie sa-i urasti pentru ca iti vor doar binele si incearca sal convingi cu buna poate functioneazahappy.