| anonim_4396 a întrebat:

Imi doresc sa imi implinesc visul cel mai mare...stiu ca sunt prea mica pentru a face pasul acesta atat de important. dar vreau doar sa stiu. daca voi credeti ca am sanse sa realizez ceva.

Vreau sa deschid o scoala(penteru inceput)pentru copii fara sprijin material si moral.care sa beneficieze de tot ce au copiii "normali". vreau sa le arat tara in care traiesc... vreau sa le arat alte tari. vreau sa fie culti...sa aiba educatia de care au nevoie pentru a se integra in societate.
Voi ce credeti... pot realiza acest vis...sau.nu?(indiferent ca este usor sau greu)

13 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Parerea mea, sa deschizi o scoala nu are rost. Ai putea face un program de invatare dupa scoala a lectiilor (se numeste afterschool) pentru asta ar fi bine sa ai o fundatie. Exista fonduri europene pentru asta (POS DRU 2.2) dar cine stie cat de corect sunt alocate ele. Sprijinul material il poti da familiilor lor si fara a avea o scoala. Sunt curioasa si cati ani ai...

| Linda a răspuns:

E bine la 20 de ani sa incepi sa lucrezi la un astfel de obiectiv.
Eu totusi as vedea bine sa ai o fundatie, care sa-i sprijine material, ca daca primesc imbracaminte, rechizite pot merge la scoala normala, fundatia ta sa aiba si centru afeterschool in care sa primeasca mancare, sa li se spele hainele, sa poata face baie si toate lucrurile s-ar rezolva - in opinia mea.

| Swabia a răspuns:

In cazul tau. "banul isi spune cuvantul!"

| Elly4all a răspuns:

Pai este destul de greu.sa deschizi o scoala, nu este tocmai o joaca, dar daca pe viitor vei putea beneficia de atatia bani si de sprijin indeajuns, iti garantez ca orice este posibil, si eu vreau sa deschid un adapost de animal si sa le ofer o viata mai buna, si nu voi renunta la visul meu asa ca stiu ce simti si sunt alaturi de tine. sper sa avem noroc aman2 in ceea ce ne dorim.
Noapte bunakiss

Răspuns utilizator avertizat
| ubitzika a răspuns:

Este foarte frumos ceea ce ai sp
visul tau e unul care merita indeplinit noi suntem alaturi de tine ku sufletul
exista o mica problema daka iti vrei visul implinit trebuie sa te sustina cineva financiar
sper sa gasesti pe acel cineva sau dute la dansez pt tn (se fac preselectii) iti urez muuuuul succes si sper sa te vad la tvhappy

| carlita_4462 a răspuns:

E un vis frumos, iar eu stiu ca in viata daca vrei cu adevarat ceva, dar cu adevarat, se poate.mult noroc si sa ti se implineasca visele, ciao.

| pepenerosu a răspuns:

Daca iti doresti cu adevarat atunci vei reusi. depinde numai de tine! vointa omului este mai presus de toate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Iti apreciez mult dorinta, daca vrei ai sa poti! O sa fiu mereu alaturide tine, ajutandute!
Visul tau se poate realiza, dar trebuie sa ai ambitie si bani happy
Bafta

O noapte placuta happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi cer scuze pentru inca o postare cu acelasi subiect... din greseala.va multumesc pentru sustinerea voastra.banii o sa vina ei...gasesc eu metode de a face rost de suma de care am nevoie.si de sponsorizari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu ca sunt programe after school. dar astea sunt pentru cei care totusi se duc la scoala.eu vreau sa fac o scoala pentru cei care nu au calcat niciodata pe scarile scolii macar.pentru ca le-a fost rusine sa nu fie respinsi.bineinteles.traim in Romania si mandria este la putere.intotdeauna o sa fie oameni pe o scara mai sus.si intotdeauna o sa fie oameni carora le face placere sa se dea mari si sa necajeasca pe cei care nu au...
am 20 de ani...am visul asta de cand sunt mica.pentru ca dintotdeauna am auzit si am vazut copii care isi doresc sa mearga la scoala dar nu au posibilitatea.si asa.stau acasa.si se angajeaza de la varste ff mici ca sa ii poata ajuta pe parinti...sunt multi copii de genul acesta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Visul tau este unul incredibil, esti persoana foarte buna daca te gandesti de pe acum la altii, esti demna de admiratie, nu uita cu vointa misti si muntii din loc, daca ai atata vointa sunt sigura poti sa ti implinesti visul, nu conteaza sprijinul material, iar pe cel moral eu te incurajez, conteaza daca tu crezi cu adevarat in visul tau happy

succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Succes. dar vei avea multe piedici.nu de la cei ce vor raul.ci de la cei care nu vor sa faci binele.