| Blossomis a întrebat:

Imi place de un baiat care are o iubita, e cu ea de 7 luni.Nu e cine stie ce frumusete,iar prietenele mele spun ca nici nu ma compar cu ea,e cam uratica.
El arata foarte bine.

Nu stiu ce sa fac, cred ca se iubesc mult, dar imi place mult de el.Voi ce ati face in locul meu?

76 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

1. Crezi că frumuseţea fizică este totul?
2. Din moment ce, după cum spui, cei doi se iubesc, care este rolul tău în această ecuaţie?

| DanDannn a răspuns:

straight face Cui ii pasa cat de frumoasa e? conteaza cum se comporta.

| Hikari a răspuns:

Buna.
Sub NICIO forma sa nu te bagi.
Tie ti-ar placea ca cineva sa iti faca asa ceva?
Lasa-i in pace si gaseste pe altcineva.winking

Răspuns utilizator avertizat
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Sugestia mea ar fi sa nu le strici relatia, daca el vrea sa se desparta de ea atunci e bine, dar daca te bagi tu in relatia lor nu este bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in primul rand nu as caracteriza o persoana dupa cum arata sau dupa cum cred altii ca arata, in al 2-lea rand nu m-as baga in seama ca o disperata insa nu as ignora daca mi se acorda eventual atentie, daca ai vreo sansa de a te apropia de el o folosesti si as avea multa rabdare, viata cateodata ne da oportunitati nebanuite numai ca trebuie sa avem rabdare, numai ca de multe ori rabdarea e asa cum zicea si Caragiale, exista destula dar lipsea cu desarvarsire. Multa bafta si rabdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te baga intre ei! Stiu cum e. Pune-te in locul fetei si vezi daca ti-ar placea sa te desparta alta de el. Nu cred ca ti-ar placea!
Si ce-i daca e ''uratica'' fiecare e frumos in felul lui. Nu mai critica oamenii dupa trasaturile exterioare. Poate acel baiat s-a uitat la interiorul fetei, nu la exterior, frumusestea conteaza daca este in suflet.
Degeaba esti frumoasa daca nu ai nici pic de obraz happy

Răspuns utilizator avertizat
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Un singur sfat: nu te baga intre ei, e relatia lor si nu merita.
N-o zic cu rautate, dar nici tie nu ti-ar conveni sa se bage cineva in relatia ta.

| Shatteredx a răspuns:

Daca iti place de el, baga-te. Tu esti personajul principal in viata ta, nu altii. Crezi ca o sa-ti faca cineva statuie cand o sa mori pentru ca ai facut pe sfanta acum?
Si eu eram cu cineva de 9 luni, s-a bagat cineva mai atractiv in seama si...in 2 saptamani a fost gata relatia noastra de 9 luni, ca si cum n-ar fi fost. Acum e cu persoana aceea de 2 ani, relatie la distanta, se vad odata la 3 luni big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Shatteredx a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Vezi ca am o intrebare, raspunde-mi te rog ca vreau sa-ti arat ceva portocaliu ce suna.

Răspuns utilizator avertizat
| Shatteredx a răspuns (pentru wdexwjmwd):

laughing Ok, lasa ca vor fi si altele.

| Shatteredx a răspuns:

Lasa-i sa vorbeasca. Uita-te si tu la oamenii din ziua de azi, la baieti in special. Eu nu cred ca exista baiat care sa nu-si fi incercat norocul cel putin odata-n viata cu o tipa care are prieten. E ca si cu masturbarea, toata lumea o face dar nimeni nu recunoaste. Daca incerci si nu te place, nu e nici o problema. Fi si tu mai discreta.
O viata ai, traieste-o cum vrei tu. Apropo, crezi ca peste o 1 saptamana o sa-si mai aduca cineva aminte de ce ai intrebat tu acum pe TPU?

| MayanMistica a răspuns (pentru Shatteredx):

Tu stii povestea aia cu tatal si fiul in care tatal batea cate un cui in usa ori de cate ori fiul facea ceva rau? Intr-o zi baiatul s-a gandit sa se schimbe si la fiecare fapta buna scotea cate un cui din usa. Cand le-a scos pe toate s-a dus mandru la tatal lui si i-a zis: uite tata, m-am schimbat.Nu mai este niciun cui in usa. Cuie nu mai sunt fiule, a spus tatal...dar semnele au ramas. Asa si cu TPU ...mesajele vor ramane.La fel si proasta impresie.

| Shatteredx a răspuns (pentru MayanMistica):

Lasa-ma tu fata cu povestile tale terapeutice si sfaturile despre viata. M-am saturat de oamenii astia care se incapataneaza sa vada doar intr-o directie. Fiecare om de pe planeta asta are dreptul sa-si ia viata in maini si sa faca ce doreste cu ea. Sa nu crezi ca eu sunt personajul negativ din toata povestea asta, ca o influentez in rau, pur si simplu mi-am spus parerea, din experienta mea de viata de pana acum. Iti respect parerea dar preferam sa nu-mi fi pierdut timpul citind-o.

| MayanMistica a răspuns (pentru Shatteredx):

Sa si-o ia....in ce directie vrea ea.

| Maya2014 a răspuns:

Eu zic sa-ti vezi de treaba, baieti mai sunt. Daca ei se iubesc, nu trebuie sa se bage nimeni.In plus, ce e urat pentru tine, e frumos pentru altii.Esti cam egoista, ca majoritatea celor de varsta ta.Nu cred ca ti-ar conveni sa ai o relatie de 7 luni si sa vina una sa ti-l ia, sa fim serioase.Inainte de a face un pas, gandeste-te la cum te-ai simti tu daca ai fi in locul ei.Nu ti-ar conveni, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Anemona2020 a răspuns:

Asa e ne este frumos ca sa ii iei iubitul acelei fete.ei poate chiar se iubesc sincer si nu e bine sa la strici rel daca tu ai fi in locul ei si sa zicem alta ar incerca sa til fure cum ti ar fi? si oricat de urata ar fi pentru tin pentru el e frumoasa..si daca ar fi sa incerci sa zicem sa te dai la el poate nu7 cade in plasa si te faci si de rusin e deoarece el uunu se desparte de ea pentru tine asa cred eu

Răspuns utilizator avertizat
| Answer17 a răspuns:

Deficila problema. dar cel mai bine, nu te baga! toti ti-am zis asta si asa si este. cum ti-ar place tie sa ai un iubit de 7 luni si sa-l iubesti si din senin sa apara alta mai frumoasa si sa-l revendice? nu ar fi placut nu? pune-te putin in locul ei. cu crezi ca s-ar simti ea saraca? poate ca e urata dar nici ea nu merita asa ceva. parerea mea. tu faci cum vrei acum.

| Accero a răspuns:

Bun,deci daca vrei sa pari o persoana fara caracter, si o "canalie "de om atunci baga-te, dar daca o sa ii desparti iti garantez ca el nu te va aprecia NICIODATA.In schimb daca ei 2 se despart, atunci e alceva.Nu e etic si nu dai dovada de maturitate daca te-ai baga, in plus ai arata si rau in fata celorlalti baieti, si la naiba nu cred ca s-ar mai baga cineva in vreo relatie cu tine

Răspuns utilizator avertizat
| Accero a răspuns (pentru Blossomis):

Foarte binewinking nu merita, daca nu iti este sortit nu o sa fie al tau, dar nici sa recurgi la gesturi penibile nu se cade nu, Tre cat de cat sa tinem de onoare si orgoliu happy

| Maryuk해바라기 a răspuns:

Ea poate sa fie de 1000 de ori mai buna pentru el...si fara sa aiba gramul tau de frumusete
Daca se vor desparti..atunci poate ai sanse...sau Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Maryuk해바라기 a răspuns:

Daca tu te-ai baga peste relatia lor..nu e vina ta daca ei s-ar despartii...
el este intr-o relatie.el trebuie sa aiba grija de relatia lui...si sa nu se dea la altele
nu trebuie sa ai tu grija de a lor.
Poti sa incerci...
Zic asta pentru ca multi spune ca nu e bine sa te bagi..si nici frumos...
Urat ar fi ca persoana aflata intr-o relatie sa raspunda provocarilor.

Răspuns utilizator avertizat
| MayanMistica a răspuns:

Nu ma mir ca relatiile se rup atat de repede. Ei, instabili...ele cu ochii pe ei ca pe butelii.Dece sa aiba aia un barbat bun, aratos cand pot eu sa-l iau ...isi spun unele. Cine sunt ele? Femei de doi lei, fara prea multa inteligenta si pentru care doar aspectul fizic conteaza. Sunt mai frumoasa ca aialalta. spui tu.Cu ce anume esti mai frumoasa? In ce consta frumusetea ta? Banuiesc ca e ceva fizic si cu putin noroc poate fi temporar. Marea majoritate ti-au urat de bine si sa ai norocul sa se desparta de aia sa fie cu tine. Maine o sa apara alta si o sa fie geloasa ca ala e cu tine si ar vrea sa fie cu ea. Si o sa scrie pe forumuri.Va primi probabil aceleasi raspunsuri iar tu iti vei plange in pumni. Daca el face pasul si o lasa pe fata aia pentru tine el nu merita nici macar un scuipat in ochi. Pentru ca asta ii e caracterul si asa va face in continuare. Daca da dovada de maniere atunci iti va da tie un sut in fund si relatia cu ea o va finaliza cand va crede el de cuviinta. Daca va vrea.

| Maya2014 a răspuns (pentru MayanMistica):

Asta se intampla mai mereu.Multe cupluri s-au despartit pentru ca s-au trezit niste "smecherasi" sa se bage, fiind fermi convinsi ca sunt mai buni decat oricine.Si eu am o relatie de 8 luni, au incercat sa se bage fostii si fostele dar le-am dat peste nas.Nu dam cu piciorul la 8 luni pentru niste specimene care si-au batut joc si acum vezi draga Doamne, le pare rau.Iti dau dreptate in tot ceea ce ai zis, dar din pacate majoritatea adolescentilor din ziua de azi vad numai ambalajul nu si continutul...

| MayanMistica a răspuns (pentru Maya2014):

Tare imi pare rau sa spun draga Maya, dar asta se intampla si in randul oamenilor copti la minte.

| Maya2014 a răspuns (pentru MayanMistica):

Da si asta e si mai grav.Pacat ca toti trateaza relatiile cu superficialitate si nu isi dau seama cat de importante sunt.Nu te supara, dar pari cam dezamagita si inversunata.Ai suferit din cauza aceasta,sau suferi? Nu esti obligata sa-mi raspunzi,tine de intimitatea ta, doar ca asa pari, tirista, dezamagita, ranita.sad

| MayanMistica a răspuns (pentru Maya2014):

Te referi la mine?
Daca da, sa stii ca sunt si nu pentru ca mi s-a intamplat doar mie dar si parintilor mei. Si femeia ca isi baga coada si barbatul care in calduri fiind, cedeaza ..amandoi sunt de vina.

| Maya2014 a răspuns (pentru MayanMistica):

Da si eu am patit-o si bineinteles ca si prietenii mei, parintii mei.Sincer iti spun, exista si baieti care nu dau atentie altor fete cand sunt intr-o relatie.Iti spun asta din propria exeperienta, pentru ca fac parte din anturajul meu.In ceea ce priveste "persoanele" care intervin intr-o casnicie ar trebui taiate si date cu sare. Poate par sadica, dar asta merita.Ce rost are sa dai naibii un mariaj de ani buni de zile pentru o noapte de placere sau mai multe? Decat sa inseli, mai bine dai divort si apoi faci ce vrei.De ce sa sufere sotia din cauza ta si mai ales daca sunt si copii la mijloc.Ei saracii, ce vina pot avea? Adolescentii nu au inca mintea coapta, dar cei trecuti deja de 25 de ani? Oare ce au in capul ala? Si cel mai grav e ca fetele de varsta mea, adica 19-20 de ani sunt cele care distrug casniciile, in majoritatea cazurilor.

Răspuns utilizator avertizat
| MayanMistica a răspuns (pentru Blossomis):

Auzi fatuca... orice e temporar pe lumea asta. Nu poti sa stii cum soarta iti arde una in mecla si ti-o schilodeste.Nu trebuie sa fi urata dupa 40 de ani sau 50.Frumoasa sau mai putin frumoasa poti sa fi la orice varsta daca stii cum sa iti arati frumusetea. Si cu caracterul de pitipoanca ieftina ca TU poti sa-i desparti ma face sa-mi dau seama ca valoarea ta e cu mult sub zero. Tare ar fi ca tipul sa te faca sa crezi ca nu e mai cu fata aia si sa vrea sa se vada cu tine, dupa care sa duca undeva si sa te lase cu curu in balta. Asa ai merita, tarfa ieftina ce esti.Pentru ca mentalitatea asta o ai.

| MayanMistica a răspuns:

Io pe bune ca daca te-as prinde as matura strada cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| RammsteinHH a răspuns:

Nu te baga in relatia lor, nu conteaza cat de urata e aia daca el o iubeste.
Niste prieteni au facut asa.
O fata si-a stricat o relatie de 10 luni pentru una de 2 saptamani dupa aia a ramas cu ochii in soare.

| мızυκı a răspuns:

Ce contează aspectul fizic?
Nu înțeleg...
După cum ai caracterizat-o pe fata aceea pari că ești cam echivalentă cu al de țațele din piață, care stau la bărfă ziua și noaptea.
Dacă se iubesc, nu înțeleg care-i treaba ta? Ce rost are să stai după cineva care nu simte aceleași sentimente ca tine. Lasă-i în pace și caută-ți altul.

Răspuns utilizator avertizat
| Pufffx a răspuns (pentru мızυκı):

Bravo chiar ca e ca tatele alea de la piata l-a vazut de douo zile stie ca el e cu o fata pe care o iubesti si ea la randu lui il iubeste da se baga ea care doar il place. Pentru ca se crede mai frumoasa ca fata respectiva ce conteaza cum e fata aia e mai destepata k ea de 1000 de ori.

| мızυκı a răspuns (pentru Blossomis):

Hmm...Iubirile astea "de la prima vedere„ sunt de obicei cam instabile și trec ușor...

Răspuns utilizator avertizat
| Pufffx a răspuns (pentru Blossomis):

Daca nu te intereseaza opinia noastra de ce postezi intrebarea ca sa? Tu crezi ca noi toti care am comentat avem o problema sau tu esti aia cu problema la toti li se pare ceva absurd sa desparti pe cineva doar pentru ca iti place de el si pentru asta sa il desparti de o fata pe care o iubeste. Si la faza cu vezi tu in intrebare ca vreau sa ii despart nu nu vad dar vad in comenatrile anterioare cand ai zis ca nu sti ce sa faci si nu poti sa stii ce momente au petrecut impreuna nu doar in pat se petrec momente poate are amintiri cu ea in alta parte anumite gesturi care pentru unele persoane care stiu sa iubeasca coteaza.

Răspuns utilizator avertizat
| Pufffx a răspuns (pentru Blossomis):

De ce consider ca nu o iubeste asa mult? Daca nu o iubea de ce ar sta cu ea 7 luni? In astea 7 luni putea sa stea cu mai multe? Ma rog e problema ta dar nu e frumos sa te bagi intre ei asa cand vei fii mare dac vezi unu care e casatorit te bagi peste el? Ceva de genu se intampla si acum.

Răspuns utilizator avertizat
| Pufffx a răspuns (pentru Blossomis):

Da acu esti copil dar ceea ce vrei sa faci acu cand vei fi mare va fi echivalent cu a desparti doi oameni casatoriti/ logoditi ceva de genu.

| CaffeBoy a răspuns:

Afla ca nu esti nici la degetul ei mic.
Asa "uratica" cum ii spui tu este impreuna cu baiatul la care doar visezi.
Si normal ca nici nu te compari cu ea din moment ce pentru tine totul inseamna un chip frumos.

Răspuns utilizator avertizat
| lolyanna a răspuns:

Sincer nu cred ca ar trebui sa te bagi.Tie ti-ar placea sa te desparti de un tip din cauza unui model sa zicem? Nu ea a ales cum sa arate, insa poti fi o persoana de treaba, amuzanta..etc si nu mai conteaza cum arati.Stiu ca iti este greu sa il vezi cu altcineva dar spui ca se plac.....gandeste-te ca nici tie nu ti-ar placea sa ti se intample asta. Offffff chiar imi pare rausad

Răspuns utilizator avertizat
| Maciuca_Marina_Adriana_Beatrice_1987 a răspuns (pentru Blossomis):

Pai daca il cunosti de 2 zile, eu cred ca esti oricum in plus pentru ei. Au o relatie de 7 luni, au visat impreuna, au petrecut momente frumoase, si-au facut poate planuri asa ca nici nu cred ca se gandeste vreun pic la tine baiatul respectiv. Astea sunt prostii de adolescenti, o sa vezi cand o sa mai cresti ca iubirea nu tine seama de ochii frumosi. Femeile frumoase sunt dorite pentru corpul lor si atat daca barbatii au acasa o femeie nu f frumoasa dar care ii face fericiti din toate punctele de vedere. Si daca il stii numai de 2 zile, nu cred ca esti u in masura sa spui daca ea il merita sau nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Maciuca_Marina_Adriana_Beatrice_1987 a răspuns (pentru Blossomis):

Pai daca tu nu ai avut momente frumoase langa un baiat, asta nu inseamna ca nu are nimeni.De-aia e lumea in halul in care e, ca se gaseste cate un copil facut la eprubeta sa se bage in relatiile astora, pentru ca singura e grau sa-ti faci relatia ta bazata pe sinceritate si etc si nu pe furate. Daca de mici ganditi asa, tot la fel si peste cativa ani, dar o sa va dati seama mai tarziu.

Răspuns utilizator avertizat
| TDman a răspuns:

Asa e, cum ziceasi rammsteainHH, nu te baga peste. Ar fi pacat sa frangi inimile a 3 oameni... inclusib tie, daca nu o sa mearga. Dar, fii cu ochii pe el, in caz ca se desparte de ea laughing

| Blueblueblueeah67 a răspuns:

Pai depinde...cat de mult o iubeste. ar trebui sa-l intrebi, dar cred ca nu ar merita sa te bagi intre ei, daca te place dansul atunci cu siguranta va face el prima miscare. totul depinde de timp si rabdare. bafta! sper ca te-am ajutat.

| MadalinaCostea a răspuns:

Stii vorba " Beauty gets the attention, personality gets the heart." Deci poate nu o place pentru frumusete si 7 luni e ceva..Eu as lasa lucrurile sa mearga de la sine si te sfatuiesc sa nu incerci sa-i desparti, pentru ca daca ar fi cu tine tot s-ar gandi la ea. Asteapta sa se desparta pentru ca sunteti tineri si nu poate tine la nesfarsit. Sper ca am ajutat. happy

Răspuns utilizator avertizat
| ANDREIsauTEDY a răspuns:

I-as spune ce simt si as lasa ca totul sa se intample de la sine.

| Abruzzi a răspuns:

Pai incearca sa te dai pe langa el.Incearca sa il atingi cand e prietena lui prin preajma.Reflexul barbatului este sa puna si el mana pe tine.Cu conditia sa vada prietena lui.O sa-i ceara explicatii ca de ce a pus mana pe tine si chestii.Si poate cu putin noroc se si despart. Funa?

Răspuns utilizator avertizat
| AdrianaaaAdry a răspuns:

Poi dupa parerea mea ar trebui sa-i spui ce simti da nu fata in fata... poate pe messenger sau facebook

| marilus a răspuns:

Mai bine il lesi sa fie cu cineva pe care o iubeste decit cu una de frumusete