| BrokenBarbie a întrebat:

Imi puteti spune cat este alocatia complementara pentru un copil sub 2 ani

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Potrivit OUG nr. 105/2003, art. 3, alocatia complementara pentru un copil este de 50. Cf.art.4 aceasta se majoreaza cu 25% daca beneficiezi de ajutor social cf. L. 416/2001(mi-am amintit ca ai pus o intrebare in legatura cu ajutorul social). De asemenea familia monoparentala cu un copil beneficiaza de o alocatie de sustinere in suma de 70 lei(art. 7-8 din OUG). Numai bine!

2 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

E in valoare de 200 lei si se primeste pana implineste copilul 2 anisori

Răspuns utilizator avertizat