| Astamica16 a întrebat:

Buna!. Daca am peste 20 de absente mi se i-a alocatia? Nu e aia complementara!. Astept si eu raspunsuri! Multumesc anticipat!. :*

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Alocatia primita de la stat nu are nicio legatura cu absentele de la scoala.Numarul de absente se poate modifica, poate scadea sau creste, se pot motiva...nu are absolut nimic de-a face.

| Astamica16 explică (pentru Bondarel99):

Aha! Multumesc mult! Pup

3 răspunsuri:
| Doxi a răspuns:

Alocatia ti se suspenda daca te lasi de scoala.Alocatia complementara ti se ia daca parintii tai i-au sucventii sau fac proiecte europene. Daca nu esti in clasa aXI-a sau a XII-a nu-ti pot face decat sa iti scada media la purtare deoarece invatamantul pana termini a 10 este obligatoriu(daca iti scade media prea mult ramai repetent), dar daca esti in ultimele 2 clase ale liceului la 40 de absente nemotivate esti exmatriculat/a(l-a mine in liceu asa este)