| anastasiiiiiiiaaaa a întrebat:

In curand vine ziua mea si toate prietenele mele sunt plecate in strainatate, la tara. Ce pot face? avand in vedere ca de ziua mea sigur voi avea aparatul dentar pus si nu voi iesi din casa.Mai este o colega cu care ma inteleg super bine dar mama ei nu o lasa sa doarma la mine pentru ca eu stau singura(parinti despartiti si mama este plecata in strainatate). Eu sunt cuminte, premianta si chiar daca stau singura nu am avut niciodata probleme si nu am adus baieti in casa decat 2 vecine.Cum putem sa o convingem pe mama ei?

Răspuns Câştigător
| brandiburu a răspuns:

Stai tu la colega ta in acea seara. Asta ca sa ii demonstrezi mamei ei ca nu ai intentii ascunse ci doar nu ai cu cine sta / nu ai cu cine sa te bucuri de ziua ta.

E normal ca mama sa fie reticenta: orice parinte vrea binele copilului si prefera sa-si stie odrasla langa el (chiar daca e mai aglomerat si mai murdar) in loc sa o stie intr-o casa, singura, doar cu inca o fata (chiar daca acolo e vila foarte curata, cu de toate). Asta poate si pentru ca s-au auzit atatea si atatea cazuri de depravare sau chiar nenorociri (au intrat unii si le-au violat/batut/omorat, etc).

Cu timpul, cand o sa se convinga mama ei ca intr-adevar, esti ok si la locul tau, o sa-si trimita ea odrasla la tine, nu o sa astepte sa o chemi tu.

Increderea se castiga greu asa ca rabdare. Si fara tutun. happy

2 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Trebuie neaparat sa doarma la tine?
adica puteti face si altceva.
iesiti in parc, la un suc, va plimbati thinking

| FuCkMAn a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa vorbesti tu personal ca esti cuminte si sa ii explici ca tu stai singura de atata timp si nimeni nu a avut probleme si garanteaza-i ca nu se va intampla nimic rau. Sper ca te-am ajutat.One Love