| d3utzsa a întrebat:

In noaptea de denie am vorbit cu iubitul meu sa vina la mine pentru ca parintii mei pleak la tara iar eu nu vreau sa ma duc, si raman singura!
si m-am gandit sa il invit pe iubitul meu sa vina sa stea toata noaptea cu mine!
daca se intampla ceva...stiti voi ce...

este pacat?big grin

hee hee

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sexul cu un partener cu care nu esti casatorita in biserica este pacat (daca esti crestina). Sexul in perioada de post este de asemnea un pacat.

| ELLSSA a răspuns:

Imi aduci aminte de adolescenta cand eu si iubitul meu mergeam la biserica si am decis sa nu pacatuim in acea noaptelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce intrebi? fiindca esti sigura ca se va intampla.de vreme ce l-ai chemat cand esti singura el are cea mai buna acoperire.ar fi prea prost sa nu profite, de asta.dar tu nu intreba asa ceva dupa ce ai luat hotararea atat de mult timp inainte.si da e pacat fiindca nu santeti casatoriti deci e curvie,si mai e si post,saptamana patimilor, cand Iisus Hristos tocmai sufera pentru pacatele voastre, voi tocmai atunci le faceti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oooof repede mai cresteti. cum cresteti va ganditi la prostii.ajung sa cred ca ne-am nascut din prostie, cand de fapt ne-am nascut din dragoste. unii. unii din greseala.ai grija sa nu gresiti.

| Carlamonicaanghele a răspuns:

Uuulaughing
da de ce sa fie pacaat?

| d3utzsa explică:

Draga bean nu este acum prm oarawinking

s-a int de mai multe ori!winking

| AlexStanica a răspuns:

E pacat doar daca tu nu esti 100% sigura ca vrei sa faci asta.

| Icecream15 a răspuns:

Depinde de cati ani ai uhee hee(si el )

| shine_1839 a răspuns:

Salut,In primul rind trebuie sa fii pregatita pentru acest pas ca mai apoi sa nu regreti. Daca il iubesti si el te iubeste nu e pacat.Insa trebuie sa te protejezi ca sa nu complici situatia.

| dydyshor22 a răspuns:

178.157.85.172 servar de cs de prosti cel mai prost servar de cs

| gonzolino a răspuns:

Poti sa astepti pana dupa Paste si cu siguranta nu va mai fi pacat, asta daca esti credincioasa.