| Sofer a întrebat:

În relația de cuplu! De ce trebuie sa ne facem geloși unul pe altul? Ce are ea/el de câștigat din asta? Doar sa își enerveze partenerul/partenera făcând glume de genul.
Noua mea iubita nu se abține sa nu ma facă gelos. "Azi nu dormi acasă" iar apoi ma ține suspans și spune "ca un copil mic al unei mătuși de ale ei, dormi cu capul pe pieptul ei și ea la fel adormi cu el"

Răspuns Câştigător
| lifit a răspuns:

Uite bro, iti spun de la barbat la barbat ca mi s-a intamplat asta in trecut, cand nu aveam de gand sa dorm cu mai multe gagici deodata si sa nu ma dedic uneia. Cand imi placea sa dau la buci o data pe luna in loc de 2 ori pe saptamana, cand am fost un tont efemeiat.

Daca NU exista joc, NU exista atractie. Jocul se poate alimenta NUMAI prin tachinari de genul. Depinde cum raspunzi si cat de barbat iesi din conversatie, cu atat va creste atractia ei fata de tine. Tu trebuie sa te bucuri de ele sau sa nu-ti pese de aceste probe.

Daca in momentul cand gagica incearca sa te faca gelos si tu te caci pe tine ca o piz**a (ii arati ca ea te face sa te simti incomod sau de *** prin rahatisme de genul), atunci AUTOMAT ai pierdut acest test. Femeia INTUITIV te va desemna ca fiind inferior in domeniul masculin. Un barbat nu ar trebui sa reactioneze, un barbat ar trebui sa ACTIONEZE. Piz*elor nu le plac alte piz*e.

Daca nu-ti mai merge cu ea si o tot apuca certurile cand este langa tine, atunci nivelul de atractie este scazut si este timpul sa-ti vezi de capul tau. Daca e companie rea, pleci pentru ca poti sa te distrezi cu altcineva decat sa nu te distrezi deloc. Un mers pe la sala n-ar strica.

Plus poate o vei gasi intorcandu-se la tine daca mai ai de gand s-o accepti. N-o sa mai fie enervanta data viitoare, te asigur.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai viitor cu ea. Mai bine o lasi pana nu te va baga in gelozie cu probe reale

| Freya1 a răspuns:

Cred ca uneori simtim nevoia sa ne demonstrăm noi înșine ca cel de langa noi ne iubeste.Sau primim prea puțină atenție și simtim nevoia de mai mult.Cam astea sunt motivele principale, excluzînd faptul că te urăște si vrea sa se răzbune.
Asa suntem construiți ca oameni, Mai ales femeile sa ne simtim dorite.

| AliGab a răspuns:

Sunt singyra care nu am inteles nimic din partea a doua a intrebarii?

| Sofer explică (pentru AliGab):

Felicitări. Ie bine ca nu ai înțeles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubita asta are chef de joacă și se crede interesantă. Spune-i că are calitățile necesare să fie jucătoare de pingpong, dar pe tine sa te lase în pace.

| Genevaaa a răspuns:

Ii place sa te faca gelos pentru ca se simte importanta ca printr un cuvant spus la nimereala iti poate schimba starea radical. Ii place sa ii dai atentie

| Adelamaria16 a răspuns:

Buna!
1. Nu consider că trebuie să faci gelos pe partener/partenera într-o relație.
2. Nu are de câștigat nimic, poate doar o despărțire.
3. Ai și tu grija de iubita ta că mno

| Sofer explică (pentru Adelamaria16):

Eu am grija de ea, dar ma enervează fazele astea. Apoi tot ea se supăra și zice ca nu am încredere în ea.

| Adelamaria16 a răspuns (pentru Sofer):

Da nu știu ce să zic, părăsește-o nu e capăt de drum?