| Bianca_4346 a întrebat:

Ce parere aveti despre gelozia din cuplu? ati fost vreodata gelos/geloasa? cum v-ati simtii daca partenerul/partenera ar fi gelos/geloasa?

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

Nu am probeme din astea. In opinia mea, gelozia este si parte a unei relatii, dar trebuie sa aiba o anumita masura. Gelozia excesiva strica relatia. Am vazut destule cazuri in care s-au despartit datorita geloziei desi au avut si copii care apoi au suferit, evident. Va sfatuiesc sa va intrebati direct partenerul/a daca aveti indoieli si nu sa o luati pe ocolisuri. Gelozia e urata, dar unde nu exista nici un gram, nu exista nici dragoste. Iubiti-va mult!

Caly

14 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Am fost o singura data geloasa... Si am spus ca e cel mai stupid sentiment pe care l-am simtit vreodata... Nu aveam motiv (cred), dar totusi voiam ca persoana aia sa fie numai langa mine, numai cu mine... Parerea mea este ca gelozia este o prostie... Si. lipsa de incredere fata de partener... Cat despre cum m-as simti daca partenerul ar fi gelos... Nu as rezista... Am nevoie de libertate... De aer... Iar partenerul ar trebui sa ma ajute sa zbor, nu sa ma tine in cusca... Evit persoanele geloase.

| Psihoyounger a răspuns:

Nu am probeme din astea. In opinia mea, gelozia este si partea a unei relatii, dar trebuie sa aiba o anumita masura. Gelozia excesiva strica relatia. Am vazut destule cazuri in care s-au despartit datorita geloziei desi au avut si copii care apoi au suferit, evident. Va safatuiesc sa va intrebati direct partenerul/a daca aveti indoieli si nu sa o luati pe ocolisuri. Gelozia e urata, dar unde nu exista nici un gram, nu exista nici dragoste. Iubiti-v mult!

Caly

daniela
| daniela a răspuns:

E o boala cumplita. Nu sunt geloasa dar avem niste prieteni si vreau sa-ti spun ca este groaznic. E o boala si e cumplit. El e gelos si o super stresant. De la servici ea mai bine merge cu autobuzul (cca 45 min) decat sa o ia vreun coleg cu masina pentru ca daca afla sotul e jale. Nici de 8 martie nu o lasa singura.

| cristi27 a răspuns:

Daca nu este si putina gelozie nu exista si iubire dar cred ca si gelozia asta trebuie sa fie mai controlata

| BUBULINA a răspuns:

Da. am fost si am avut si de ce. banuielile mele sau confirmat

| InGeRaSh_5771 a răspuns:

Cind esti geloasa,, te taie ceva in piept, dar cind el, asa prin imprejur se arata gelos, imi place, pentru ca aceasta este un semn ca-i pasa, insa cu masura.ca de nu, pot face panica... tongue

| just.for.you a răspuns:

Eu una nu sunt geloas dar cred ca intotdeauna a existat macar o mica urma a geloziei in fiecare relatie desi nu iti dai seama! dar nu imi place cand partenerul e gelos urasc asta, nu imi place sa fiu controlata sau mai ales sa nu aiba incredere in mine!

| mara_9541 a răspuns:

E nomala, dar sa nu faci si crize obsesive ca e grav si rupe cuplul.

| bibiank a răspuns:

Ma in fiecare cuplu exista mereu o perioada de "gelozii" dar daca banuiala unuia sau altuia nu este adevarata atunci nu este nimic o prbl...si daca intre ei chiar exisra cv.totul va trece

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In dragoste, trebuie sa existe gelozie.(nu excesiva), daca nu esti putin gelos, inseamna ca nu iubesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Daca nu exista un gram, nu mai mult de gelozie atunci nu poate fi vorba de dragostea din cuplu.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am fost, si inca mai st gelos, desi nu mai am dc k pr mea mi-a dat papuci si este f naspa. este fr qnd prs iub este geloasa p tine, dar este f dureros qnd u esti gelos.la naiba q gelozia asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As simti ca nu are incredere in sentimentele mele

| roxyy_2844 a răspuns:

Eu zic k daca nu exista si un pic de gelozie intr-o relatie nu are nici un farmec... dar sa nu fie gelozie dinaia absurda... k at mai bine oh go on...