| IoanaDeea24 a întrebat:

În seara asta am stat cu un băiat care de care îmi place pe discord, ne uitam la un serial împreună și uneori mai și vorbeam de ce se întâmplă în serial. Pe la 21:20 îmi zice să stau puțin că vorbește cu cineva și eu să mă uit în continuare. Acum, la 22:29, mă întreabă dacă mai sunt acolo și că a vorbit cu o fată și că o să îl mai sune în câteva minute. Mie mi se pare puțin nesimțit că stai cu cineva să te uiți la serial și în același timp să vorbești cu altcineva. Eu i-am zis că vreau să mă uit la serial și în același timp să mai vorbim. (Eu l-am întrebat dacă îl deranjează dacă vorbim când ne uităm la serial și el a zis că nu are nicio problemă). Eu i-am zis că, dacă vrea, îl las să vorbească la telefon și să ne uitam altă dată. El a zis ceva de genul "A da mă ții tu de limbă să nu pot vorbi? Ne putem uita la serial și să și vorbesc la telefon."

Păi dacă voiam eu mă puteam uita și singura la serial, dar așa, când sunt cu el, îmi place să vorbesc cu el.

Numa mie mi se pare puțin nesimțit ce a făcut? Să ii spun ceva? Daca da, atunci ce să ii spun?

10 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Esti sigura ca acest baiat stie despre sentimentele tale fata de el? Fiindca nu pare asa.Mie imi place mult ideea cu filmul, dar e pacat ca ati fost intrerupti. Putea totusi sa te anunte ca nu va vorbi deloc un pic, ci mai mult (care evident ca s-a transformat in aproape o ora). Inteleg supararea, dar da, ar trebui sa ii spui ceva, sa stie ca nu e ok, mai ales ca urmeaza ca acea fata sa il sune din nou!

| anonimg a răspuns:

Nu-ți pierde timpul și nici inima cu un astfel de tânăr needucat. Într-o relație nu mai poate exista altcineva. Pot exista prieteni, dar nu trebuie să mai existe pretendenți sau pretendente.
Poți să ți la el ca om; dar desparte-te de el că este lipsit de respect. Și e chiar puțin spus așa. Dacă vrei să fi fericită stai departe de el. O avea părți bune; dar ca să mai vorbești cu o altă fată când ești deja într-o relație, asta nu trebuie acceptat nici dacă avea banii lui Bill Gates. Cu cât mai mult că vorbește cu alte fete și când ești tu de față! Asta nu este nesimțire, ci înjosirea ta. Nu-i accepta un astfel de defect niciodată! Căci așa va face și dacă veți fi căsătoriți, și la fel de lipsit de respect va fi și față de copiii lui. Un astfel de om îi este interzis să trăiască în mijlocul societății.

Dacă tu îi accepți defectul rămânând cu el, vei fi la fel de vinovată înaintea lui Dumnezeu pentru caracterul lui, pentru că tu îl încurajezi la dezvoltarea unui astfel de caracter. Părinții lui sunt vinovați de comportamentul lui; ei trebuie să fie la fel ca el, lipsiți de respect față de semeni. Ei n-au cum să fie altfel. Ei vor fi trași la răspundere de Dumnezeu pentru că nu s-au ocupat de educarea copilului lor. Din pricina aceasta, nu doar acest tânăr va pierde viața veșnică, ci și părinții lui împreună cu el.
El trebuie să ajungă în situația disperată de a-și vedea singur defectele; altfel niciodată nu se va schimba. Dar doar Dumnezeu îl poate aduce la această descoperire. Dar tu nu încurca planurile lui Dumnezeu și nu mări suferința în lume trăind și acceptând un astfel de caracter în viața ta. Nu doar că nu vei fi fericită, dar vei fi și găsită vinovată de Dumnezeu ca și părinții lui. "Un singur păcătos nimicește mult bine."

| Sophieka a răspuns:

Cred ca el nu vede lucrurile cum le vezi tu...Si nu acorda importanta sentimentelor tale.
Sunt si prietene intre ele care fac asa sau femei...Nu doar barbatii

Poti sa ii spui ca nu mai esti curioasa sa vizionezi sau sa vorbesti cu el si sa nu ii mai raspunzi absolut deloc.
Nu te obosi sa-i dai explicatii sau sa ii arati ca esti ranita, ca nu vei face nimic bun, nu il vei trezii.

| Sophieka a răspuns:

Tu ai fost asa o companie.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Pentru el ești un "Poate pică ceva căndva"
Fata de la telefon e picată acum.

Pănă se coc. Băieți stau cu fetele din două motive, iar filmele nu sunt unul dintre acele motive.
1-Sex
2-Speranța de sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii baieti trateaza fetele indiferent! Asa sunt majoritatea baietilor din ziua de azi! Eu cred ca nu merita atentia ta! Incearca sa iti petreci timpul cu cineva care te apreciaza si iti acorda atentia pe care o meriti!

| KovacsB a răspuns:

Spune-i Adio.

| Gigiduru007 a răspuns:

Te-a insultat. Da-i papucii.

| seridarivus a răspuns:

Poate ca a vrut ca nimeni sa nu se supere, încearcă dar de cele mai multe ori iese dezastru, nu-i zii nimic

| NikiNikisor a răspuns:

Este evident ca nu te apreciază!