| anonim_4396 a întrebat:

Incapatanarea poate fi un defect si poate fi daunatoare de cele mai multe ori personalitatii cuiva.Totusi poate fi si o calitate in cazul in care cei din jur incearca sa te influienteze prost sau vor sa-ti schimbe personalitatea in rau.Care credeti ca este varianta corecta si de ce?happy

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Consider incapatanarea o calitate atunci cand nimeni nu poate sa te influienteze in a lua decizii ce nu corespund cu felul tau obiectiv de a gandi.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ca in majoritatea situatilor adevarul e undeva pe la mijlochee hee
Incapatanarea daca e controlata poate fi o dovada a tariei de caracter, a staruintei in luarea unei decizii si a continuarii pe acel drum chiar si atunci cand pare ca nu duce nicaierihappy
Daca insa incapatanarea apare ca trasatura de caracter definitoare si eclipseaza celelalte calitati e rau. E rau in sensul ca esti prea incapatant sa iti dai seama ca esti incapatanatthinking Si nici parerile celorlalti nu te vor trezi la realitate, pentru ca tu le stii pe toate si nu ai nevoie de nimenihappy

| nicol20 a răspuns:

In mod normal amandoua sunt bune dar a doua este mai plauzibila deoarece te poti proteja pe tine de rautatile oamenilor

| buburuzaucigasa a răspuns:

Pana acum pentru mine a fost o calitatewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uneori e bine sa fii incapatanat, dar cu o limita...incapatanarea in cazul coruperii=hotarare, incapatanare in cazul in care vrei un anumit lucru rau=prostie, deci de aici deducem ce vrem

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu din cauza ca eu sint prea docil.Nu pot fi incapatinat nici o secunda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa e, fiecare are stilul lui de"incapatanare" asa cum il am si eu, asadar influienta negativa nu"se lipeste"de mine niciodata indiferent de situatiile in care sunt pusa adeseori...hee hee