| Cristian9616 a întrebat:

Indiferenta atrage si insistenta departeaza? Tare curios sunt cr atrage mai mult o fată

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Aa,in acest caz,ar trebui sa nu fii prea disparat,de preferat ar fi sa nu fii deloc.
Da,o dragalești și ce mai faci,dar doar atât,nu trebuie sa fii prea disponibil pentru ea. Oricat de paradoxal sună, o să creadă că ești cineva de care se poate folosi, însă nu o sa te iubească așa cum dorești tu.
Dar daca ii acorzi spatiu, nu ești tot timpul disponibil pentru ea și știi cum să-i vorbești, sigur reușești cu dânsa.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este o regula generala, unele persoane se simt rau cand sunt tratate cu indiferenta si dau block si in viata realawinking
altele din contra te cauta si sunt mult mai insistente dupa ce le tratezi cu indiferenta
eu zic ca atunci cand iti place o persoana si daca iti demonstreaza ca si ea te place, sa o tratezi cu respect nu cu indiferenta si nici cu insistenta!

| Violleta2022 a răspuns:

Total pe dos!
Indiferenta nu va atrage niciodata un om inteligent, poate doar un prost, o disperata, dar in nici un caz un om inteligent.

| dullcat a răspuns:

Cand dai peste persoana potrivita nu este nevoie sa apelezi la astfel de tertipuri inutile, ci exista mereu un balans, fiindca asa este de bun simt...

| Hyperion7 a răspuns:

Nu neapărat,depinde cum pui problema in acesta soluție.
Daca ești tot timpul indiferent,vei fi catalogat drept superficial,ignorant,aerian,dar daca ești într-o relație cu o fata și ești puțin indiferent(cuvântul cheie e puțin),creezi o alura misterioasa și așa o să-si dorească să pătrundă cu mult mai mult în lumea ta ascunsă.
In timp ce dacă ești prea insistent ești catalogat drept enervant,cicălitor,disparat,iar dacă ne raportăm la o relație,pe lângă faptul că pari disperat,creezi și sentimentul de nesiguranță in tine(de obicei cei nesiguri pe ei forțează lucrurile).
Așa că daca vrei să știi cum funcționează o relație,ei bine, trebuie sa jonglezi atât cu insistența și cu indiferența,doar in niste momente cheie,fara sa faci abuz.
Pentru că,vezi tu, uneori e bine sa fii și insistent in momente precum o zi proasta, când vine vorba de momente romantice, când vine vorba de gesturi mici etc, dar e bine sa fii și indiferent pentru că așa îi acorzi spatiu in anumite momente, o faci sa te dorească mai mult etc.

| Cristian9616 explică (pentru Hyperion7):

Bun raspuns.dar ma refer si am omis sa scriu in întrebare. Ma refer la început cand abia flirtezi..nu cand esti intr o relatie

| Hyperion7 a răspuns (pentru Cristian9616):

Aa,in acest caz,ar trebui sa nu fii prea disparat,de preferat ar fi sa nu fii deloc.
Da,o dragalești și ce mai faci,dar doar atât,nu trebuie sa fii prea disponibil pentru ea. Oricat de paradoxal sună, o să creadă că ești cineva de care se poate folosi, însă nu o sa te iubească așa cum dorești tu.
Dar daca ii acorzi spatiu, nu ești tot timpul disponibil pentru ea și știi cum să-i vorbești, sigur reușești cu dânsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să știi că așa e, dar mai mult în cazurile în care o persoană nu e atrasă de tine. Dacă e atrasă nu o deranjează dacă insiști, din contra, îți va răspunde insistențelor. Dacă în schimb nu te place, poți să o tratezi și cu indiferență căci nu va reacționa în nici un fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una dintre cele doua. Insistenta oricum, dar din partea cuiva care arata bine sau e atragator din alte puncte de vedere, daca nu te place va reactiona prost daca esti insistent.

| Justasimplequestion a răspuns:

Forta gravitationala, cu placere!