| geoconda a întrebat:

Indiferenta atrage?

6 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Nu. Deloc. Eu unul refuz sa stau cu persoane indiferente.
De ce ai vrea sa stai cu cineva care nici nu te respecta indeajuns sa-ti dea atentie?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe unii poate îi atrage, dar asta nu spune ceva de bine despre ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de orgoliul persoanei respective.
Eu ma consider o persoana destul de orgolioasă, cel putin asa m-au impins experientele personale sa devin.
Iar, in mod paradoxal, cand nu am mai băgat lumea in seama, acea lume a venit de bună voie la mine si chiar cersea atentie din partea mea.
Eu, pe de alta parte, daca cineva nu m-ar baga in seama, l-as lasa in pace pentru ca altfel simt ca imi incalc principiile.
Deci depinde de persoana. Cat de mult isi dorestia atentia ta si ce e dispus sa faca pentru ea.

| geoconda explică (pentru anonim_4396):

Si daca tu, fiind orgolioasă, placi pe cimeva foarte mult, ii dai mesaje, neașteptand sa primesti înapoi, dar deci din ce in ce devii mai distanta... de ce? Atata timp cat eu i-am zis lui ca sunt prea mica pentru o relatie

| anonim_4396 a răspuns (pentru geoconda):

Te tog, scuza-ma, dar nu prea inteleg la ce te referi.
Iar legat de mesaje, dau doar daca este ceva foarte important la mijloc sau daca doresc sa ajut persoana respectiva intr-un anume fel. Sau daca suntem peieteni si vreau sa mai povestim.
Dar daca persoana in cauza este indiferenta față de mine nu am vreun motiv s-o bombardez cu mesaje.
Daca ea o face, bineinteles ca raspund.

Întrebări similare