| gabriela_7862 a întrebat:

Intrebare pentru mame: ce metode ati folosit pentru a ramane insarcinate?

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Am folosit metodele traditionale, adica sexul la doua zile. a durat cateva luni ar pana la urma s-a produs minunea.
daca aveti probleme ar trebui sa consulti un medic ginecolog.

| alexflor87 a răspuns:

Gabriela. Am vazut ca ai mai pus o intrebare in legatura cu lipsa menstruatiei. Eu zic sa mergi la un medic (nu stiu daca ai fost sau nu, dar asta e cel mai bine). Spune-mi te rog din ce oras esti Daca esti din Bucuresti, as putea sa iti recomand eu o doctorita foarte buna. Am o prietena de-a mea care tot asa nu putea ramane insarcinata. A umblat la foarte muti medici, chiar si in strainatate, dar numai aceasta dr a ajutat-o cu adevarat, iar acum are o fetita de 1 luna.

| versavia a răspuns:

Metoda "traditionala" daca nu tine poti sa te duci la biserica sa il ceri celui de sus, si asa o sa ai bebe.

| death a răspuns:

În general, sexul ajută. Nu sunt mamă, deci nu ştiu cât.

| gabriela_7862 explică:

Repet: intrebarea este pentru mame si nu vreau linkuri pentru ca asa pot sa caut si eu pe net. vreau sa aflu istorii personale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex. dragoste si iubire.sincera.nu prefacatorie, frica si nesiguranta.asa nu ramai.si daca ramai nu e de bun augur. daca vrei sa perpetuezi viata, iti trebuie un punct de plecare temeinic.casatoria.si in asta iti trebuie temelie sanatoasa bazata pe, sinceritate, consecventa, iubire, prietenie, respect, intelegere, iertare, si tot ce e constructiv.

| bosubosu a răspuns:

Am facut dragoste cu un barbat...