| Alina_2440 a întrebat:

Plizz rasundeti-mi la o intrebare, e corect ce se spune "Lăsaţi la o parte grija că aţi putea rămâne însărcinate, dacă sunteţi virgine. Femeile nu pot rămâne însărcinate în urma primului contact sexual" plizz rs, oare e corecta aceasta afirmatie?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu numai ca nu este corecta, este absolut absurda. Este bine stiut si demonstrat ca riscul este maxim la primul contact sexual fiindca se poate produce o ovulatie spontana indiferent de ziua ciclului menstrual in care se gaseste femeia.

| RXN a răspuns:

Femeile pot ramane insarcinate inca de la primul contact sexual.De fapt, pot ramane insarcinate si daca li se ejaculeaza pe vulva, chiar daca sunt, fizic vorbind, virgine.Virginitatea nu are si rol contraceptiv sau alte minuni.

| Mirela_1854 a răspuns:

NU! Poti ramane insarcinata la primul contact sexual. Odata rupt himenul, spermatozoizii au drum liberstraight face. E o afirmatie total gresita!

| Jelly_7813 a răspuns:

Nu este corecta aceasta afirmatie deoarece si eu cunosc o persoana care a ramaas insarcinata din prima.big grin asa ca nu e adevarat

| FetitSa a răspuns:

Poti ramane insarcinata dupa primul contact sexual happy

| αηηα_1287 a răspuns:

Mda nu nu e corect! din punctul meu de vedere! cel ma bine e sa ramai insarcinata cand esti la casa ta! sa ai sotul tau si cand vei fi insarcinata sa fie toata lumea fericita! ca astepti un bebe:X nu sa ramai la 13 16 17 18 19 ...nu stiu cat ani si sa nu ai un sot! toata lumea o sa te priveasca rau si o sa te faca in toate felurile ar fi josnic!

| alexandruct a răspuns:

Nu. poti ramane insarcinata si dupa primul contact sexual