| claudiacerasela78 a întrebat:

Intrebare pentru mamici: Ati simtit vreodata placere in timp ce va alaptati copilasii? Am auzit mamici care au orgasm in timp ce alapteaza. Ce senzatie aveti cand alaptati?

3 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Este o senzatie de placere materna alaptatul. Sanii si mameloanele pot fi zone erogene pentru unele doamne
dar excitarea si orgasmul in timpul alaptarii nu are de-a face cu sentimentele sexuale ci are de-a face cu hormoni numiti oxitocina si prolactina care sunt responsabili de producerea lactatiei dar si de contractiile din timpul orgasmului si de instaurarea unei stari de euforie.
Rar, se poate ajunge la climaxul propriu zis.

| pLeX a răspuns:

(am dat copy paste pentru ca ei axplica mai bine decat mine)
sanii sunt intr-adevar uimitor din toate punctele de vedere. si in plus, nu au ochi ca sa stie cine ii atinge.

http://sanatate.bzi.ro/cum-sa-te-folosesti-de-sani-in-timpul-sexului-28979

Cea mai sensibila zona a sanilor sunt mameloanele, acestea fiind capabil sa genereze placeri intense, dar si durere daca sunt tratate prea agresiv. Miscarea de la nivelul sfarcurilor trebuie sa fie delicata. Barbatul se poate folosi atat de crème, cat si de un cub de gheata pe care sa-l roteasca in jurul sfarcului, bineinteles, daca femeia accepta astfel de senzatii. In pozitia misionarului, el poate sa inconjoare sfarcul cu limba, actiunea activand terminatiile nervoase chiar de sub mamelon.

| mona a răspuns:

Nu am simtit niciodata placere gen sa ma excit in afara de o senzatie pe care nu o pot descrie in cuvinte