| Cryssy a întrebat:

Invata sa spui ceea ce simti! Tu cat de des spui celorlalti ceea ce simti pentru ei? Te-ai gandit vreodata ca daca nu va mai exista o "data viitoare" cand poti face acest lucru? Te-ai gandit atunci cand ii spui la revedere unei persoane, se poate intampla ca sa nu o mai poti vedea niciodata? Te-ai gandit ca va fi prea tarziu cand vei "avea tu timp" sa le spui ceea ce simti? Haideti sa ne gandim la acest lucru. Haideti sa nu mai facem economie de cuvinte atunci cand este vorba despre persoanele la care tinem. Haideti sa spunem unei persoane ceva atunci cand avem aceasta ocazie. Fiecare clipa petrecuta alaturi de cei dragi poate fi ultima. Va doresc sa fiti inconjurati de iubire. Numai bine. Sper ca nu v-am plictisit. Va pup. kiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mdea...cam ai dreptate happy...m-am gandit la asta acum fix 1 saptamana pe la ora asta ...ca era cat pe`aci sa nu imi mai vad niciodata prietenii si nici persoanele dragihappy...asta e... a trecut...sunt bine big grin

20 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Este adevarat ce spui, dar eu in viata am mers dupa alt princiu:vorbe putine, fapte mai multe! Nu stiu de cate ori mi-a spus mama sau tata, te iubesc copila, dar eu stiu asta, o simt in fiecare clipa.In schimb, cel langa care am stat 20de ani, imi spunea des asta, imi aducea flori, imi facea cadouri -ca in final sa descopar ca nu era glasul inimii!

| monyk a răspuns:

Buna, sigur ca nu m-ai plictisit, e foarte frumos din partea ta ca ai asa sentimente nobile si sincere... mi-au plcut vorbele tale, si ai mare dreptate! De multe ori ne purtam urat cu oamenii la care tinem, poate din rautate, din orgoliu, din anumite motive... dar nu ne gandim la faptul ca poate fi prea tarziu, ca poate nu va mai exista o alta data...eu mereu m-am gandit la acest aspect, trebuie sa spunem ceea ce simtim ca maine poate fi prea tarziu, sti vorba aia` nu lasa pe maine ce poti face azi`, din pacat multi isi ascund sentimente iar apoi regreta acest lucru, eu incerc pe cat posibil sa spun ceea ce simt...

luciana
| luciana a răspuns:

Da ai mare dreptate. Asa DA Iintrebare! De cand astept pe TPU ceva mai serios, deosebit care sa te faca sa te emotionezi. Ai mare dreptate amanam, mereu gasim scuze sa o facem altadata ...Nu stim cand vine ceasul si regretam ca e prea tarziu; am fost in situatia cand o priveam cu nesat, parca sa o tin bine minte pe fata ce o mai am aici in tara, speriata de ce va urma cu mine ...am facut plicul cu ce aveam sa le spun gemenelor mele ce poate ca nu le spusesem vreodat, caci asteptam clipa dupa cat mi se daduse ca timp de trait... Plicul sta inca, neatins in sertar, stiut doar de mine si uite ca au trecut ani buni si inca mai sunt... Da fiecare clipa acum, mi se pare de neatins, dar incerc sa o las in urma mereu si sa sper... Asta face mult bine si mai ales cand ne gandim la parintele in nevoi sau cand facem ceva pentru el. Asa e, mereu trebuie sa daruim iubirea, caci aceasta clipa poate fi si ultima pentru noi sau poate pentru ei ...Lucien.

| oz a răspuns:

"te iubesc" se spune in ziua de azi...ca "salut"
Intr-un mic gest... pot fi concise un milion de "teiubescuri"

| Cryssy explică:

Foarte frumoase raspunsurile..va multumesc tuturor.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, eu le spun mereu, si daca nu spun, arat lucrul asta.
Nu trebuie sa exagerarm, bineinteles, dar "mai incolo poate fi prea tarziu".

| daii a răspuns:

Daca ai stii cata dreptate ai.
Multi nu spun ceea ce simt de frica de a nu fi respinsi.
Eu cel putin, m-am gandit de multe ori ca poate pana maine mor(doamne fereste).si nu mai am timp sa ii zic unuia ca tin la el.si de multe ori am zis gata, maine chiar ii zic. dar nu s-a intamplat asahappy.asta esad.trist dar adevaratsad.

by daiiwinking

| Dianna a răspuns:

Nu mai sunt multe persoane care sa aprecieze toate cuvintele spuse din inima de cinevahappy! oricum, cei care apreciaza fac cat toti ceilalti.
si pe aceasta cale vreau sa spun ca imi iubesc prietenii :X.si pe viitorii prieteni, care or mai veni, care or mai plecahappy...eu iubesc pe toata lumea>big grin

| AndutzaAndu a răspuns:

Buna.
Pai sincera sa fiu m-am intrebat de mai multe ori...si nu spun de prea multe ori unei persoane ce simt.Cam atat pot sa spun.
Pa, pa.

| Ellena a răspuns:

Ms mult.asta iti doresc si tie. dar uneori nu putem spune tuturor persoanelor ce simtimstraight facekm spune si LoCsU. e timiditatea la mijloc. dar asta e... o sa tin cont se sfaturile talebatting eyelashes

| roxana_9288 a răspuns:

Ce frumos:X
da, eu tot timpul spun ce simt si ce gandesc...:X
si, si eu imi zic chestiile astea ff des. ca poate nu va mai fi un "maine"
frumoshappy...

| tremuriciiuliana a răspuns:

Buna, Crissy ai mare dreptate da, nici eu nu m-am gandit pana acum un an viata pentru mine parea ceva simplu scoala, invatat totul parea roz.In 8 iunie cea mai groaznica zi din viata mea, mi-s-a intamplat un lucru oribil plecata la scoala dintr-o data nu pot sa ma mai misc m-a luat cu lesin si am intrat in coma, timp de 1 luna jumate dupa ce m-am trezit 3 saptamana nu am fost paralizata pe partea dreapta in momentul ala simteam ca viata nu mai are rost atunci mi-am dat seama ca puteam sa fac mai mult decat am facut pana atunci puteam sa le arat parintilor, prietenilor, familie mele cat ii iubesc si sa fac multe alte lucruri in viata arata celor pe care ii iubesti in fiecare zi ca nu se stie cand nu poti sa le mai arati si vei suferi mult.mersi

| Mixed a răspuns:

Buna... m-am gandit ...de foarte multe ori... dar uneori timiditatea este mai mare decat cuvintele...De obicei... spun celorlalti ceea ce simt ...si imi place cand mi se impartasesc sentimentele :X :X:X:X
bafta :* cea mai tare intrebare din ultima vreme:X

| Slowmotioon a răspuns:

{ Fiecare clipa petrecuta alaturi de cei dragi poate fi ultima}. ...aici e o mare dreptate.si eu am tinut la cineva cu adevarat...si nu cred ca voi mai avea vreodata ocazia sa mai vb cu acea persoana...ai mare dreptate in aceste cuvinte...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of cryssy, la ora asta din noapte devin, asa, dintr. o data mai trista.stii ca mereu sunt de acord cu tine. dar uneori trebuie sa mai evadezi din lumea in care traiesti si sa nu mai fii atat de realista, doare prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur nu mai plictisit, sa stii ca ai foarte mare dreptate in ceea ce spui:de multe ori suntem atat de ancorati in realitate si in grijle zilnice incat nu ne dam seama cat de repede trece viata pe langa noi, nu ne dam seama cate lucruri pierdemdecat atunci cand ramanem fara acel lucru sau mai bine spus fara acea persoana, aici fiind vorba de sentimentele pe care le nutrim fata de persoanele apropiate noua. Uneori stau si ma gandesc de ce nu i-am spus unei persoane cat de importanta e pentru mine, apoi imi dau seama ca am fost prea ocupata cu un anumit lucru ori sunt prea timida pentru a exprima ceea ce simt, asa ca sper sa prind curaj si sa spun persoanelor dragi mie ceea ce simt pentru ele pana nu e prea tarziu, Ma bucur ca mai exista persoane care ne mai atentioneaza din cand in cand.MULTUMESC!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum, Doamne, sa ii spun soacra-mii ce simt? As rani-o! Daca nu as mai vedea-o niciodata atunci, clar, ar trebui sa ii spun, ar putea trai cu impresia ca chiar o iubesc! Isuse! La asta nu m-am gandit! Multumesc, cryssy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate, insa eu spun ce simt persoanelor din jur chiar daca unora poate nu le convine, dar,, te iubesc "zic numai la cateva persoane, care merita cu adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super marfa intrebarea ta si merita!

Poate mam si gandit sau poate nu!
Dar mereu fac lucruri ce le regret!
Daca era sa fac niste fapte si nu le'am facut pe urma regret mereu ca nu am facut! Si la fel ca si cu vorbeele...nu spun chestii; e ce trebuie spuse sau nu dau raspunsurile ce trebuie date si pe urma regret.asta e
Sunt si mai timida, desi nu par!