| Abracadabra22222 a întrebat:

Iubita mea a spus ca nu sunt pe primul loc in viata ei cand vine vorba despre asta. Sunt mereu in al doilea plan orice ar face. Mai are sens sa ma complic? Nu incep sa explic vreau doar sa stiu daca mai are sens sa lupti pentru cineva care nu te pune pe primul loc, un simplu da sau nu ar fi indeajuns, multumesc.

Răspuns Câştigător
| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
Daca Lasă-mă sa te întreb un lucru. Sa punem ca mama ta si prietena ta s-ar afla într-un pericol. Poți alege doar o persoana!
Îți poți alege mama, care ți-a dat viata, ești sânge din sângele ei, care s-a sacrificat pentru tine, s-a zbătut, te-a făcut om în toată firea și sta mereu alături de tine indiferent de situatie sau îți poți alege iubita pe care o iubești te iubește însă care pentru tine e un străin complet și nici nu prea știi exact dacă se va sacrifica întrutotul pentru tine!
Gândirea asta o au mulți te asigur.
Majoritatea își pun părinții pe primul loc, iar acest lucru nu e greșit, apoi partenerii.
In cazul tău, e posibil sa se aplice aceasta varianta!
Fără supărare, dar din câte am observat ești forte egoist. Tu nu vrei sa lupți pentru persoana draga fiindcă nu ești pe primul loc. Acesta e motivul pentru care majoritatea își aleg părinții, fiindcă ei nu ii vor trăda niciodată!
Tu ești liber sa faci ceea ce vrei. Tu îți ordonezi viata. Dupa părerea mea are rost sa lupți! Acorzi respect atât părinților cât și iubitei!
Cele menționate mai sus sunt strict părerea mea!
Numai bine! Și sper sa îți faci ordine în gânduri și în viata și sa alegi calea cea buna care sa te facă fericit!

46 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Tot timpul o sa fie altul.

| AdelinaC a răspuns:

Pai e semn ca nu te iubeste suficient si nu in modul dorit de tine. Eu daca i-as spune asta unui baiat ar insemna ca nu vreau un viitor cu el

| RAY a răspuns:

Asta cu locurile este greu de spus, asta pentru ca este foarte greu de ales, eu as spune ca propia sanatatea trebuie sa ocupe locul 1, alimentatie, sport, odihna, apoi pe locul 2 trebuie sa fie iubirea, socializarea, locul 3 cariera,locul de munca,desi nu e nimic rau ca esti pe locul, de parca tu o pui pe primul loc serios, te ai opri din respirat daca ea ti ar cere asta sau ai rabda foametea, tu vrei o sclava langa tine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar dacă tu ești pe locul 2, cine e pe locul 1?
Sunt multe persoane care acceptă locul 2 și relația merge pe zeci de ani.

| Abracadabra22222 explică (pentru sadrian46):

Activitatiile ei, mereu are o scuza pregatita, invatat, teme, mama ei, prietene, relaxare deci abia are timp de mine, ce relatie e asta sa te vezi 1 de 2 ori pe saptamana cu cineva in conditiile in care suntem tineri! Intelegeam daca eram mai in varsta, la 30-40 de ani ce o sa facem ne vedem la luna prin casa?

| sofisis a răspuns (pentru Abracadabra22222):

Astea nu mai sunt prioritatile ei, sunt scuzele ei de a nu se vedea cu tine...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce e pe primul loc ma rog, cariera? Sau - si mai grav, daca ma intrebi - familia ei? De fapt amindoua sunt cam la fel de grave. 1. Ar suge stromeleagul sefului la orice ora pentru o promovare. 2. Daca ma-sa sau taica-su i-ar zice ca esti un nimic si sa te lase, ar face cum ii zic aia. Pe scurt: NU.

| supadeceapa a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce logică de castravete murat ai laughing.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru supadeceapa):

Ei, am simplificat pe masura detaliilor oferite in intrebare.winking

| supadeceapa a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, hai să aruncăm cu roșii în fată, pentru că-și face temele. Kurva dracu laughing.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru supadeceapa):

Astia nici nu au terminat scoala? Geez... mdah. Ce probleme isi mai pun si astia in ziua de azi.

| Freya1 a răspuns:

Ca sa fi pe primul loc în viața cuiva trebuie să fi făcut ceva măreț pentru ea, nu sa te puna pe primul loc doar pentru ca exiști.
Uite pentru mine iubitul meu este pe primul loc pentru ca a fost langa mine, m-a ajutat din toate punctele de vedere, ma susținut, a fost langa mine si bolnavă si sănătoasă etc si si eu sunt pe primul loc pentru el.
Dar daca sunteti de câteva luni impreuna si va întâlniți in parc e normal sa aiba altceva pe prim plan.

| Andreeush a răspuns:

Cine e pe primul loc?

| Plato a răspuns (pentru Andreeush):

CFR

scuze, n-am rezistat.

| Abracadabra22222 explică (pentru Andreeush):

Activitatiile ei, mereu...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

E deja al 4-lea campionat care nu se joacă pe teren, logic că e cfr

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

Ai vazut ce mizerii de arbitraj s-au petrecut la Cardiff-Chelsea? au bagat-o pe chelsea in lupta pentru locurile de UCL, iar pe Cardiff acea decizie a retrogradat-o...trebuie VAR neaparat in EPL.

Dar cu toate astea, locul 6 e al vostru!

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Toti stelistii au o rana, CFR e campioana. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

A, dar nu-mi pasă cine ia campionatul, doar văd cum se face

| Andreeush a răspuns (pentru Abracadabra22222):

Nașpa.

| RainmakerX a răspuns:

Cat de naivi sunt unii...
Chiar era fraiera daca te punea pe primul loc. Sau ar fi mintit.
Ea e pe primul loc si asa ar trebui sa fie, iar tu sa fii pe primul loc cand vine vorba de tine.

Iubitul, daca este o persoana ca tine atunci nu stii daca mai este cu tine peste o luna. Nu vezi ca vorbesti deja despre despartire?

Si oricum daca o sa avansati cu relatia tot pe locul 2 o sa ramai.
Pe primul loc ar fi copilul.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Și ce se află pe primul loc? laughing Tu vrei o relație sau o slugă care să te divinizeze? Eu nu o să pun niciodată pe nimeni pe primul loc, am făcut deja asta și e toxic, eu sunt cea mai importantă persoană pentru mine.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Toxic e sa fii egocentrist si egoist.
Relatia trebuie sa se bazeze intocmai pe divinizare.winking Cred ca stii ce zice Victor Hugo, ca am tot repetat. Asta nu o face sluga, ea il divinizeaza pe el si el o divinizeaza pe ea. Asta e absolutul relatiei.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Amăgește-te cât vrei laughing. Nu există absolut și într-o relație întotdeauna unul iubește mai mult decât altul.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Lalalalala nu te-aud, nu te-aud lalalalala. laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Dacă vrei să fii divinizat, poți să-ți iei un câine.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

In ce lume trista traiesti... sad :'(

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Atunci de ce sunt happy? :O

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Nu e nici 10% din cat ai putea sa fii cu o alta abordare...

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

In ce lume a unicornilor traiesti? Zi si mie unde gasesti asa ceva si iti raman Dator.O relatie inseamna tinere in lesã pe el de catre ea. In cele mai multe cazuri.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Gasesti, 100%, daca stii sa cauti. Daca umbli dupa botox in club, putin probabil sa gasesti. Daca intri in relatii pentru ca fund si pentru ca tate, putin probabil sa gasesti. Dar, daca-ti cauti predestinata, cu care ai acea legatura intelectualo-spirituala, sa fii sigur ca traiesti exact ce descriu eu.

| Plato a răspuns:

Parerea mea este ca doar copiii trebuie sa-ti fie mai presus de partener.
Acum na, depinde de tine daca accepti sau nu situatia,.

| Plato a răspuns:

Castigatoarea UEL merge in UCL, nu? Deci n-avem nevoie de loc in campionat.

In plus, n-a fost ofsaid, nu vezi? laughing
https://imgur.com/a/WRPGfwN

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

La Benzar a fost ofsaid!

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

Ai probleme de vedere? e offside de 1 m la ambii, chiar cu stop cadrul imi spui ca n-a fost offside cand toata presa engleza spune asta?

Europa League e a lui Arsenal daca trece de Napoli, ala e adevaratul test,, de voi nici nu ma tem intr-o confruntare in finala!

| Plato a răspuns (pentru Drimmero):

Ai deschis link-ul?

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

Evident, iar pentru afirmatia ta m-a luat rasul,, e offside de 'doar' 1 m la ambii, nu prea cunosti regulile elementare cu pozitii on/offside? E pus si stop cadrul...asta asa la mintea cocosului/

| Plato a răspuns (pentru Drimmero):

Ma refeream la link-ul ce ti l-am dat eu. Nu stiu cum de nu te-ai prins.

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

Prietene, ce nu iti este clar? Am vazut link-ul si offside-ul este foarte evident, nu stiu cum de nu cunosti lucrurile elementare despre pozitionarea on/offside in teren,, e gol neregulamentar si basta!

| Panamax a răspuns:

In dragoste functioneaza totul sau nimic.
Sa nu accepti compromisuri, daca vrei ceva adevarat.

| Raducons a răspuns:

Tu o pui pe primul loc, gandeste-te

| GirlOnline81 a răspuns:

Depinde cine ocupa primul loc. Dacă e vorba de familie, atunci da.

| OrdanKarris a răspuns:

NU. Clar nu.
1. Daca ti-a spus ca nu esti prima ei prioritate, nici macar nu ar trebui s-o mai numesti... IUBITA!
2. Daca nu esti pe primul ei loc, va primi orice barbat in viata ei, iar tu tot timpul vei fi roata de rezerva, colacul de salvare, in cazul in care nu se materializeaza ceva cu alt barbat.
3. Faptul ca mai ramai si o singura secunda cu ea in relatie dupa ce ti-a spus asta denota o lipsa totala de respect de sine, fapt ce o va incuraja sa te injoaseasca SI MAI TARE.

Raspunsul este NU!

| 10000573 a răspuns:

Dacă e Vorba de părinți nu vad problema
Asta este realitatea in toate relațiile de fapt