| anonim_4396 a întrebat:

La cate saptamani se poate intra in concediul prenatal?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In concediu prenatal se poate intra cu 63 zile inainte de data nasterii, deci la cca 36 saptamani de la debutul sarcinii, daca socotim ca o sarcina dureaza cca 40 saptamani, iar 63 zile reprezinta 6 saptamani.

| arrriadna a răspuns:

Salut. Eu am avut probleme si am avut concediu medical din luna a 4-a. In luna a 6-a deja se mai remediase situatia, insa medicul de familie si apoi medicul de la policlinica au zis sa stau naibii linistita si sa imi tin copilul in burtica, asa ca am tinut-o pe c med pana mi-au scris ei ca "acum intrii in prenatal". Vezi cum te rasucesti si tu acum, na...