| nuta_5536 a întrebat:

Ma intilnesc cu un Baiat de vreo 2luni, lucrreaza taxist, are 34 ani a fost insurat, are un baiat de 15 ani, sa divortat! zi de zi imi zice ca ma iubeste si ca vrea sa fim impreuna pentru totdeauna! eu am 23 ani! eu ma tem sa nu se foloseasca de mine sa ma minta! parintii, rudele, fratele sunt contra relatiei cu el! nu stiu ce sa fac cum sa procedez, cum sa-i zic ca intre noi nu mai poate fi nimica! el mi-a zis ca daca ne despartim se va intimpla o nevoie mare care voi regreta mult! ajutati-ma, ce sa fac, cum sa procedez mai departe!

Răspuns Câştigător
| RobertTmroo a răspuns:

Avand in vedere ca ti-am citit si intrebarea anterioara unde ai spus ca te-a mintit legat de varsta lui, ca are un copil, ca a fost casatorit, si observ din ce scrii mai sus in intrebarea ta ca el chiar te-a amenintat ca "el mi-a zis ca daca ne despartim se va intimpla o nevoie mare care voi regreta mult", asta numai are legatura cu dragostea, cu sinceritatea, cu respectul..., el inca nu a invatat care sunt bazele sincere a unei relatii, ca totul trebuie sa fie din suflet si sa fie reciproc..., din cuvintele lui reiese ca e bun la manipulat, si ca ti-a cam prins slabiciunea, dar tot ce a ce pot sa iti spun ca cu un astfel de comportament "smecheresc" din partea lui, nu ai nici o sansa se fii fericita, ca doar asta cautam si vrem cu totii, decizia e a ta, bazeazate pe toate detaliile pe care le cunosti despre el, comportamentul lui fata de tine, si daca vei decide ca nu mai vrei sa ai de a face cu el, atunci rupe orice legatura cu el, povesteste parintilor, rudelor, fratelui tau cum sta treaba (in cine ai incredere), ca el incearca si prin amenintari sa te tina langa el, pentru ca vei vedea un om ca el asta va face dupa ce ii vei spune ca numai vrei sa fii cu el, tu trebuie sa fii hotarata si nu te lasa intimidata de ce iti va spune, daca e nevoie si va deveni violent atunci poti sa mergi si la Politie sa scoti un ordin de restrictie in potriva lui.
Iti doresc intelepciune, ai incredere in tine si apeleaza la rudele tale in care ai incredere ca sa iti fie alaturi in problema asta, fiecare dintre noi am mai facut din pacate cate-o "boacane", deci nu esti singurawinking! Bafta in toate happy!

7 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

E primul barbat din viata ta?
Taximestristii nu imi inspira atat de multa incredere.Par libertini asa...etc etc etc.

| buterfly a răspuns:

Pai din moment ce te si ameninta deja ca se va intampla nu stiu ce e clar ca nu e un om serios...Gandeste-te si tu, are un copil de 15 si el e divortat si mai e si taxiststraight face

Eu as zice mai bine sa o lasi balta...la urma urmei nu are ce sa iti faca si mai bine renunti mai repede decat mai tarziubig grin

| effect a răspuns:

Nu stiu ce sa zic,pare o persoana dubioasa
Eu zic daca nu il cunosti foarte bine sa nu te bagi in asemenea relatii
Ca na nu stiu, poate iesi ceva rau
Mai ales daca nici familia nu are de acord, poate ca uneori trebuie sa i asculti pentru ca iti vor binele
El deja dupa cum vad eu incepe sa te ameninte ca daca te desparti de el se intampla ceva
Deja e un semn ca nu este un om bun
Ai grija de tine si vezi ce faci!

| Robert a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta.Nu o mai repeta de 5 ori. Uite-te la prima postata la raspunsuri.

| Biank_8453 a răspuns:

Depinde de ceea ce simti pentru el! daca nu simti prea mult renunta la el. si tu nu trebuie sa-i permiti sa te ameninte ca daca renunti la el se va intampla nu stiu ce, astfel de oamnei nu sunt demni de iubit. cum adica? asta suna a: daca nu ma iubesti si te desparti de mine eu ma sinucid! doamne fereste de asa ceva, dar tu trebuie sa fii cu capul pe umeri si sa fii mai autoritara. nu-i permite sa tina el controlul. gandeste-te bine la ceea ce simti pentru el si ia cat mai repede o decizie. spune-i insa subtil ca intre voi nu poate fii nimic pentru ca... fara sa-l faci sa para un idiot. si mai gandeste-te la un lucru: de ce nu mai e cu fosta sotie? ti-ai pus intrebarea asta? poate o batea, poate bea, acum poate tu stii mai bine, il cunosti. speri sa iei decizia cea mai buna! P.S. daca il iubesti testeaza-l sa vezi daca te iubeste cu adevarat. imbata-l si vezi cum se comporta cu tine. o persoana mi-a zis ca oamenii beti spun intotdeauna adevarul. mult mult succes!

| habibi2012 a răspuns:

Si eu sunt cu un barbat de 37 de ani a fost insurat are un baiat de 13 ani e arab si imi spune in fiecare zi ca ma iubeste sunt cu el de 6 luni si stau cu el.si parinti mei au fost inpotriva la inceput ca eu am 16 ani dar dupa au vorbit cu el si l-au intrebat ce are de gand cu mine iar dupa au fost de acord au zis ca e riscul meu si crede-ma sunt foarte fericita cu el. incearca sa il pui sa vb el cu ai tai si sai spuna ca nu vrea sa-si bata joc de tine daca acepta el sa vb cu ai tai inseamna ca te iubeste

| Deiutza123 a răspuns:

Incearca sa te schimbi cumva sa faci as fel inkat sa nu te mai placa nu te mai machia de exemplu sau comportate cum lui nu-i va placea dar sa ai grija.