| vivi21 a întrebat:

Ma poate cineva ajuta cu statusuri de iubire?

Răspuns Câştigător
| m3m0 a răspuns:

 Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "
 Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine… dar un singur lucru insa stiu, caci mi-e tare dor de tine… "
 Traiesti fiindca traiesti! Iubesti fiindca traiesti… "
 Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "
 Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA! "
 Strig la cer si fug departe, strig continuu si ma pierd in noapte, acolo unde tu ma astepti sa ne iubim ca doi nebuni! "
 O inima am, un singur suflet si o petala de trandafir, tie iti apartin toate trei… "si n`as regreta deloc! "
 De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic! "
 Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare… "
 Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna… "
 As vrea sa fiu o stea… o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea "
 M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogat sunt… [americanu`] "
 N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti! "
 Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine… "
 Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu… "
 I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine… "
 Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este sa suferi din iubire! "
 Dumnezeu a creat niste ingerasi si i-a pus sa se joace, dar unul era asa de dulce si de dragut incat ceilalti l-au aruncat pe pamant. Ups!? Te-ai lovit? "

2 răspunsuri:
| love999 a răspuns:

Daca as fi un fluture mic m-as ascunde intr-un plic.Iar cand plicul s-ar fi rupt as iesi sa te sarut
Seara se lasa, Stelele sclipesc, Iar eu IUBIREA mea, Tot la tine ma gandesc.
Gandeste-te la cel mai frumos lucru. inmulteste-l cu infinitul. aduna-l cu eternitatea si vei afla cat mult te iubesc eu pe tine...:*:*:X
Te sarut in scris, te sarut in vis, te sarut in gand, dar in realitate cand?
Te iubesc :X!
Te doresc:X!
Iti vorbesc:X!
Iti Zambesc:X!
Te ador :X!
Si ma cobor:X!
La mintea ta:X!
Doar atata:X!
Iti mai spun :X!
Te iubesc :X
Ca`peun alun:X!

| Marina150 a răspuns:

"Vreau iubire" vocea-mi spune Vreau sarutul tau plapand Tot ce vreau este ca-n mine Sa vezi dragostea crescand, Chiar nu vezi ca te ador? Te iubesc numai pe tine, Pentru tine vreau sa mor.