| Labyrinth a întrebat:

Mai e în ziua de astăzi căsătoria un "must"? Care e părerea voastră?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru unii da, pentru alţii nu. Dar pentru tot mai mulţi nu.

| Trolli a răspuns:

Nu, acea hartie nu mai valoreaza nimic in ziua de azi!

| sellenaD a răspuns:

Pentru majoritatea nu si varsta la care se casatoresc, oamenii, e tot mai inaintata.

| IngerG a răspuns:

Nu stiu daca vreodata a fost un "must". In mentalitatea multor oamenii nu ar concepe viata fara a fi casatorit cu cineva si le-ar sarii in cap celor care inca nu au facut-o. Daca esti o persoana mai descurcareata poti sa traiesti si fara a fi casatorit daca nu exista persoana potrivita cu care sa te fi casatorit (persoana pe care sa o iubesti si te iubeste). Ca sa faci acest pas trebuie sa iti iei si multe responsabilitati pe care multi nu pot sa si le ia sau nu vor.

| Alanna a răspuns:

Casatoria nu mai este un "must"de mult. Acum femeile sunt independente, iar copiii pot fi crescuti de parinti chiar daca nu sunt casatoriti.
Sfatul meu este sa nu te gandesti ce trebuie, daca trebuie sa te casatoresti sau nu. Daca vei simti vreodata ca ti-ai intalnit jumatatea pentru tot restul vietii, si ca vrei sa te casatoresti atunci o vei face, daca nu vei simti asta, chiar nu trebuie sa te ingrijorezi. Oricum va fi, e normal si posibil.