| SilentRain a întrebat:

Cum a fost ziua voastră astăzi?

22 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ziua de ieri, deci.
Aceeasi rutina. Am aflat ca am intrat la master, yeee, alte zile pierdute :/

| SilentRain explică (pentru DoarBogdan):

Bravo ție, ai 5 lei de la mine

| DoarBogdan a răspuns (pentru SilentRain):

De unde? Parca tu tot cereai 5 lei. Nu vreau sa ii iau si pe astia. Pachetul de five costa :/

| SilentRain explică (pentru DoarBogdan):

Am 10 lei, și îți dau și ție 5 big grin

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu așa de interesantă, dar fie...

| SilentRain explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

E ora 5, ce cauți treaza la ora asta copila?
Mergi la servici?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru SilentRain):

Emp, m-am trezit și nu mai pot să adorm înapoi. tongue

| SilentRain explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Hai cu mine la munca, sa vezi ce repede te prinde somnul

| Endoryus a răspuns:

Perfecta

| SilentRain explică (pentru Endoryus):

Ma bucur pentru tine, ochișor

| Endoryus a răspuns (pentru SilentRain):

Nu ma mai alinta ca ma pui pe ganduri.

| SilentRain explică (pentru Endoryus):

Ferasac Sfântu 'O_O
Mai bine beau oțet

| Endoryus a răspuns (pentru SilentRain):

Taci acolo ca oricum stiu eu adevarul...
Nici otetul nu te place laughing

| SilentRain explică (pentru Endoryus):

Nu te-am rugat niciodată în viata mea nimic, notează în calendar data de azi
Te rog eu frumos sa nu mai faci caternic pe subiectul ala

| Endoryus a răspuns (pentru SilentRain):

Interesant

| laSoledad a răspuns:

Deci chiar aveam nevoie sa ma descarc cuiva despre ziua de azi. Am urcat pana-n centrul vechi al Sibiului sa-mi cumpar ceva de mancare de la carrefour express si dupa ce-am iesit pe sub turnul sfatului, am dat de niste casute din lemn ale unor artisti plastici care vindeau tablouri cu Sibiul Vechi. Ma uit eu pe-acolo ce ma uit si vad un tablou nemaipomenit fix cu o strada veche a Sibiului unde se regasea si casa mea. Deci, efectiv mi-am vazut casuta mea in tablou asa cum era ea acum 15-20 de ani in urma. Bine, ea e un monument istoric vechi de mai bine de 100 si ceva de ani, dar si faptul ca am vazut cum aratau casa si straduta acum vreo 15-20 de ani, a contat... Am admirat eu ce-am admirat tablourile alora si m-am carat acasa. Dupa nici o ora de cand am ajuns acasa, eu stand undeva prin centru, dar pe unde pot circula masinile, vad din senin cum se apropie de fereastra mea un tir de-ala mare american al NATO. Si nu glumesc. Dau sa m-apropii de fereastra, eu fiind la parter, sa vad daca visez. Bai, si nu visam. Tipul de la volan, voia sa treaca cu tirul lui imens, de-ala cu care transporta ei tancurile, voia efectiv sa treaca cu el prin curba de pe straduta noastra istorica si ingusta a Sibiului. Si pe langa faptul ca e o straduta centrala ingusta, mai are si parcarea plina de masini fix in curba - in intersectie - iar tipul ce voia? Sa ia curba frumusel pe langa masinile parcate sa intre pe straduta ingusta. Doar ca nu i-a reusit. Si a deviat pe trotuar langa casa mea. Deci, cand l-am vazut cum a luat curba de prost si trecuse deja cu rotile pe trotuar, fix pana in fereseatra mea, deja m-am terifiat. Mi-a dat shut down creierul. Tipii se bagasera fix pana-n zidul casei cu tirul lor militar, ca habar n-am ce denumire speciala are. Tata, foarte exaltat sa-i vada pe americani, se pusese-n geam sa-i salute pe soldati. Mama era terifiata. Deci sa-l fi vazut pe soldatul care trebuia sa iasa din tir. Nici nu mai avea cum sa deschida usa la cat de tare se apropiase de casa. Foarte tare luasera curba baietii! Deschise usa cati centimetri mai avea la dispozitie pana in fereastra noastra, se furisase prin spatele tirului printre cabluri ca sa iasa si se pliase ca o pisica numai ca sa iasa, in timp ce tata le facea relaxat cu mana zambind, iar mama aproape ca plangea vazand ca aia aproape bagasera tirul in casa. laughing Iesim afara din casa, pe strada - inca un tir in spatele lor care astepta sa intre pe straduta ingusta. S-au adunat deja si multi gura-casca sa faca poze "Ui, baa, au venit americanii!" "Ce-au, ba, astia, sunt nebuni, de s-au bagat in casa omului?!". Turistii care s-au gasit prin preajma erau nedumeriti, incantati, faceau poze, selfiuri... Pana la urma s-a dat si soferul jos si ceilalti soldati si-au inceput sa se certe-n mijlocul intersectiei. Ca cica GPS-ul i-a dus pe o ruta gresita. Erau si negri printre ei. Se vedea ca nu prea se intelegeau bine. Deja in spatele lor se formase o coada de masini, dar niciuna nu claxona cand ii vazuse pe soldati. laughing Se uita negri unii la ceilalti, se uita la tirul deviat pe trotuar, se uita iar unii la ceilalti si se apuca intr-un sfarsit sa dea cu spatele. Cand au inceput sa dea inapoi, se vedea pe trotuar cum au ramas urmele negre ale rotilor alora mari, de la frana pusa. Cred c-a durat vreo jumatate de ora pana cand au reusit sa-l pozitioneze cum trebuie pe straduta asta ingusta ca sa ia curba bine, s-o ia inainte. N-aveau pe nimeni roman care sa-i ghideze de la inceput, erau pierduti complet, picati fix in centrul Sibiului cu 2 auto de mare tonaj. Mie-mi tremurau genunchii. Am zis "Îi gata, daca si din a doua oara nu le iese sa vireze tirul cum trebuie, imi iau la revedere de la casa asta" laughing (casa fiind aproape de curba). Si-n sfarsit, reusesc baietii, cu chiu cu vai, sa bage tirul pe strada-ngusta, o parte din tir pe drum si-o parte pe trotuar, pe langa masinile parcate. Simteam ca astia numai de la NATO n-ar fi fost. La care tata: "Ei, daca ar fi fost rusi? Aia s-ar fi bagat cu tiru-n casa intentionat!" Pe urma, am aflat ca aveau drum americanii pe aici pentru pregatiri. Si ce fain si linistit era pe vremuri Sibiul in tabloul ala ce l-am vazut eu peste zi... Prezentul ma-nspaimanta.

| SilentRain explică (pentru laSoledad):

Interesanta întâmplare

| laSoledad a răspuns (pentru SilentRain):

Prin ce soc am trecut, n-o sa uit ziua asta niciodata.

| SilentRain explică (pentru laSoledad):

Cunosc sentimentul, ce s-a întâmplat.mai exact?

| laSoledad a răspuns (pentru SilentRain):

Pai, am povestit ce s-a-ntamplat laughing

| wpetterssone a răspuns:

A fost o zi frumoasă în care m-am relaxat, pilotând, apoi seara mi-am vizitat părinții.

| lilith16 a răspuns:

Si buna si obositoare doar ca m-a luat nostalgia dar m-a lasat in pace la sfârşit, in principal am stat si am ras de dimineata pana seara cu prietenii)), tu ce zici?