| Ingerfararipi333 a întrebat:

Maine iubitul meu vine de la facultate si dorim sa dormim impreuna, SA DORMIM nu altceva si la el acasa unde evident sunt si parintii lui (pe care ii respect si iubesc, ne intelegem minunat) deci nu are ce sa se intample. Eu inca sunt virgina. L-am rugat pe tatal meu sa ma lase si ca nu se va intampla nimic. Sunt cuminte, adica niciodata nu ies seara, nici macar cu prietenele mele, nu fumez, nu umblu prin cluburi, invat bine, sunt la un liceu bun, deci nu sunt un copil problema din acest punct de vedere. Dar tata tot nu ma lasa. Ca nu se poate sa "dormi in sat" am incercat sa ii schimb conceptia aceasta pe care i-a bagat-o mai mult bunica mea in cap, ca sa nu cumva "sa vin cu burta la gura" intr-adevar asa este, au dreptate, ca se poate intampla oricand, dar sunt responsabila si ma gandesc de 2 ori inainte sa fac ceva si in niciun caz nu imi doresc asta acum pentru ca am alte planuri de viitor in care vreau sa ma realizez. Ei ma tin prea din scurt, ma gandeam pana la urma sa mint ca dorm la o prietena, iar eu de fapt sa merg la el. Ce sfat imi dati? Multumesc. Am 18 ani

17 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal că nu te cred, și un copil care ar avea în minte să facă chestia asta ar zice că n-o s-o facă. N-ai ce face dacă are percepția asta implementată, doar un alt adult i-o poate schimba. Poți eventual vorbi cu părinții lui să vprbească cu ai tăi

| darrio2007 a răspuns:

Bineanteles ca puteti dormi la parintii lui. Dar pentru linistea tuturor, in camere separate.

| Simpatic a răspuns:

Eu stiu ca cainele tinut in lant o data si o data rupe lantul si face prapad, cam asa si cu fetele cuminti, cateodata-s rele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mna, cand o sa fiți voi la casele voastre pe banii vostri o sa dormiti unde vreti. Pana atunci din respect pentru parinti ati putea sa ii ascultati

| GabiDumitrescu a răspuns:

Renunta, nu iti bate capul pentru atita tot, mai ales ca nu vreti sa faceti nimic- sau asta crezi tu, poate el are alte planuri...

| Sofer a răspuns:

Le spui ca vrei sa dormi la o prietena dar tu dormi la iubi.

| danutzu96 a răspuns:

Mai bine asculta-ti parintii si gata. Faza cu nu se intampla nimic, nu prea e 100% sigura. El ti-a cerut asta sau vrei tu?

| Digikey a răspuns:

Se pot face o gramada de chestii interesante si sa ramai in continuare virgina.Crezi ca bunica ta s-a nascut ieri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-le ca deja ai o vârstă, crede ma ca la 18 ani 90% nu mai sunt virgine. Încerca sa vorbesti prima data cu mama ta, explică i că e un băiat serios si ca deja ai 18 ani si se poate întâmpla. Spune-le ceva de genul: nu aveți încredere în fata care a crescut sub ochii vostrii 18 ani? Mai insista, vorbește-le cu calm. Dacă nici cum și nici cum nu înțeleg, varianta cu dormitul la o prietena mi se pare o scuză bună. Ai grijă doar să nu afle adevărul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i tatălui tău că o să dormiți în camere separate. Poate așa te lasă în pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intervine "înfierbântarea" când doua persoane de sex opus dorm împreună, (exclus rude) la voi sunt șanse MARI să vă combinați.
Dacă chiar nu îți dorești o sarcină, nu te du! Ascultă de părinți! Într-adevăr poți face o greșeală pe care să o regreți.
Nu că nu ar fi bine sa va iubiți, dar aici e o împreunare, va faceți unul. Asta înseamnă să fiți pentru totdeauna împreună.
Habar n-am. Fa ce vrei.
Dacă zici că nu vrei o sarcina, atunci NU TE DUCE!

Răspuns utilizator avertizat
| Swae a răspuns:

Spune-i ca dorm la o prietena si e treaba ta, vezi ce faci. Ai tai vor doar sa te protejeze.

| Yee a răspuns:

Stiti ca puteti dormi si despartit, nu?

Sa fiu sincer nu prea cred ca este vreun baiat care sa isi invite iubita la el si DOAR sa doarma.

| BogdanM275 a răspuns:

Dacă vrei doar să dormi împreună cu el atunci nu are rost, nu îl condamn pe tatăl tău când mergi să dormi la un băiat o faci cu o intenție clară, e suficient să te ia "valul" odată și e gata, de acolo până la o sarcină nedorită și un posibil avort e doar o cale foarte scurtă.

Răspuns utilizator avertizat