| bellasweet a întrebat:

Mama mea m-a trimis sambata la tara si eu am plans si au venit duminica dupa mine.Acum vrea iar sa ma trimita de vineri pana in iulie si nu vreau sa ma duc, dar ma obliga.CUM SA O CONVING SA NU MA TRIMITA? dau FUNDITA...

Răspuns Câştigător
| AndreeaEma a răspuns:

Pai singurul mod prin care o poti convinge sa nu mergi la tara, este acela de a discuta deschis cu ea, spune-i ca iti doresti sa ramai, si de preferat adu in discutie si niste argumente convingatoare. O zi buna!happy

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu-ti fa griji.Ia-ti laptopul si vei fi tot cu noi.Nu te parasim.Mai rau de mine ca nu prea este semnal pe unde bat coclaurile.

| 9999999999 a răspuns:

Tu ai un motiv intemeiat daca nu vrei sa mergi la tara sfatul meu sa asculti parintii iti va prinde bine in viitor parintii prevestesc ceva sau dumnezeu le arata calea ce trebuie sa faci tu ca sa nu ai un obstacol sau o viata care nu se cuvine si foarte bine ca de multe ori cand nu ascultam parintii acei care ne vor binele regretam dar atunci e foarte taryiu si suferim si noi si ei

| soare a răspuns:

Spune-i pur si simplu ca nu vrei, ca te plictisesti acolo si sigur o sa inteleaga

| KissGirl_5159 a răspuns:

Si pe mine vrea sa ma trimita in 5 tabere dar nu am chef.am chef sa stau cu prietenii.I-am spus ca sunt cam mare pentru 5 tabere si am rezolvat. Poate asa rezolvi si tu>>>.