| Elenamm a întrebat:

Am 16 ani si as vrea ca saptamana viitoare sa merg la o cabana de vineri pana duminica. Cum as putea sa ii conving pe parintii mei sa ma lase?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Invita-i si pe ei, este singura cale de a rezolva problema.

| lpavel a răspuns:

Numai daca vei dovedii cumva ca vei fi numai cu prietenele tale, daca afla ca va mai fi si vreun baiat, uita... big grin

| SkyPilot a răspuns:

Incerci sa le explici ca stii sa te protejezi sngura. Nu faci nebunii, nu bei, nu fumezi, nu tragi pe nas, ai grija sa nu ramai singura cu un baiat, nu faci nebunii cu baietii si altele asemenea la care te mai poti gandi. Intreaba-i, fii pregatita, nu ai nimic de pierdut.

| Mayar a răspuns:

"as vrea ca saptamana viitoare sa merg la o cabana de vineri pana duminica" - Cum, cu cine? Da mai multe detalii. Asa, habar nu am ce sa te sfatuiesc.