| anonim_4396 a întrebat:

Mi se rupe sufletul! Iubitul meu abia ce a plecat in strainatate la munca, insa deja mor de dorul lui, imi lipseste sa ma tina in brate, sa ma sarute, si chiar nu stiu cum o sa rezist pana la capat... am plans extrem de mult si as mai plange insa nici lacrimi nu mai am, de cand a plecat parca nu mai sunt eu, nu sunt in stare sa fac nimic, mereu astept sa ma sune, sa vorbim, doar atunci imi revin cat de cat. Stiu ca si lui ii este greu acolo, ba chiar ii este mai greu ca si mie. Insa gandul ca nu e aici cu mine ma scoate din minti, mi-e frica sa nu dau in cealalta extrema, sa cad in depresie... ii este foarte greu, i-a fost foarte greu sa plece si sa ma lase aici, am plans amandoi cand a plecat, si de asta nu vreau sa ii impartasesc cat imi este de greu, nu vreau sa-l amagesc si mai tare. Nu pot sa-mi comand sa zic "gata, azi fac asa asa si asa" nu pot doar sa stau si sa ma gandesc ca nu mai trece timpul. sad Ce sa fac? crying

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa iti treaca, o sa te obisnuiesti

| K0sti a răspuns:

Comunicati cat mai des posibil!

| Doub a răspuns:

Susţine-l şi fii alături de el.

| SkyPilot a răspuns:

Incearca sa te gandesti ca trebuie sa fii puternica pentru el. Gandeste-te la felul in care ai putea sa il primesti cand se intoarce. Concentreaza-te pe cat de mult il iubesti. Cand vorbiti spune-i cat de mult iti lipseste dar fa-o pe un ton optimist. Va va fi mai usor la amandoi daca va ganditi cat de bine va va fi impreuna happy

Răspuns utilizator avertizat
| spiridus25 a răspuns:

Stiu cum e am trecut si eu prin asta. Logodnicul meu a stat 9 luni in strainatate si am vorbit cu el doar pe mess si pe facebook, si stiu ca e foarte greu.Trebuie sa ai doar rabdare.Stiu ca e greu dar nu ai incotro. E bine sa ai si persoane care sa te sustina pe langa tine si sa te inteleaga.Imi dau seama ca si timpul trece mult mai greu de aceea te sfatuiesc sa iti gasesti activitati prin casa sau sa iesi cu prietenele, sa asculti muzica, sa citesti in fine sa faci ceva care sa iti ocupe timpul.Crede-ma inteleg prin ce treci pentru ca si eu am stat fara "sotul" meu 9 luni de zile cat a fost plecat la mii de kilometrii.Tot ce iti doresc e sa stai linistita si sa fiti fericiti, cand se va intoarce o sa fie cel mai frumos.