| anonim_4396 a întrebat:

M-a inselat?
Relatia mea dureaza de doi ani. in urma cu ceva timp el a trebuit sa plece la munca in strainatate. mi-a fost foarte greu, simteam ca nu rezist fara el! Ne-am iubit mereu enorm, chiar daca el avea vicii( alcool si jocuri de noroc ), am incercat sa il schimb dar nu am reusit. tot ceea ce castiga inafara, baga la jocuri in doua zile. Imi spunea planuri de familie, dar mereu i-am spus ca nu e cazul de familie in contextul in care el are asemenea vicii! ( stiu cum era tatal meu si cat a regretat mama! )
In ultimul timp, iubitul meu a inceput sa "se planga" ca nu mai primeste atentie de la mine ( asta pt ca nu vorbeam la telefon asa de mult pe cat voia el ). Imi cerea poze indecente ( iar eu nu voiam sa fac, pentru ca nu sunt genul ).

In ultimul timo imi dadeam seama dupa vocea lui la telefon ca e beat. ( ceea ce m-a deranjat mereu ). la nervi, mi-a spus ca a fost la o cu**a. doua zile a plans cu lacrimi ca un copil sa il iert. ( am considerat ca le-a facut pe toate si o relatie cu el nu-si mai are rostul ). deoarece a vazut ca nu vreau sa il iert, mi-a spus ca nu m-a inselay si ca a fost la o fata, aia a stat si dezbracata in fata lui, dar el i-a spus ca ma iubeste si nu ma va insela niciodata ( hahahha. ) spunea plangan sa il iert! Dupa vreo 3 zile, mi-a spus ca totul a fost doar o inventie de a lui ca sa ma faca geloasa si sa ii dau mai multa atentie ( eronat! Consider ca pt gelozie putea sa imi spuna cu totul altceva, dar nu asta ). parerea mea este ca, daca a vazut ca nu vreau sa il iert, acum o da la intors. orgoliul lui de barbat nu l-ar fi lasat sa planga daca totul era o gluma ( mai ales atata timp! ). sunt convinsa ca a facuto! Nu mai pot trece cu vederea, pt ca mereu i-am iertat viciile, si chiar nu mai are niciun rost! Relatia asta nu consider ca are viitor, chiar daca mi se rupe sufletul de durere ( prefer sa ma doara acum o perioada, decat sa regret toata viata, in caz de am face o familie ).
Mai era o saptamana si trebuia sa vina acasa (plecat de 3 luni ) oare chiar nu mai rezista in conditiile in care acum plange si ma implora sa nu il parasesc?oh go on
Eu nu pot crede in nevinovatia lui! Voi ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Am o nedumerire, MARE nedumerire. :\

| corbulalbrosu a răspuns:

Relatia dintre voi nu este ceea ce ar trebui sa fie intre doua persoane care se stimeaza reciproc. Se pare ca nu este capabil sa se debaraseze se viciile care de obicei se amplifica in timp. Este alegerea ta daca doresti sa-ti continui viata alaturi de o persoana iresponsabila.Pa,pa.

| Neo12 a răspuns:

Bună!
Consinder că aici trebuie să se termine totul.
Nu trebuie să accepţi să-şi bată el aşa joc de tine.
Cum ai spus şi tu, mai bine suferi acum o perioadă decât toată viaţa. Nu mai repeta greşelile părinţilor.
Sunt destui băieţi şi ai de unde alege, poate chiar mai buni. În ziua de astăzi nu se mai merită să faci d-astea.
Gândeşte-te bine! Este viaţa ta si trebuie să fie una frumoasă pentru că este scurtă. Una ai şi trebuie să o trăieşti, să te bucuri de ea, nu să fii bătaia unuia de joc, să profite de tine şi altele. Mai întâi trebuie să fii tu fericită şi să te simţi bine. Lasă-l!
Sper să iei o decizie corectă şi îţi urez numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine ii trimiteai poze indecente si scapai de tot stresul asta.

| Țoglă a răspuns:

Lasă-l.

| iSwag a răspuns:

Chestia cu "orgoliul barbatesc" e cam ca si importanta lungimii pentru femei (50-50). Eu pot plange si cand vad un pom in ploaie (intentionat).

Eu i-as da papucii... (Inainte de asta i-as spune ca un baiat cu X6 si vila in Hawaii statea dezbracat in fata mea si eu l-am refuzat).

| Livelord a răspuns:

Parerea mea este ca ai face o mare greseala daca i-ai mai da o sansa.
Deja ai facut o greseala ca te-ai atasat atat de mult de o persoana care are jocurile de noroc printre alte vicii.
Atat timp cat "i-a intrat in sange" (Baga toti banii la 2 zile), dupa cum spui tu, crede-ma ca e foarte greu sa renunte la ele.
Este alegerea ta ce faci mai departe, dar pentru binele tau, sper sa iei in considerare ce am scris mai sus.

| Daniella123 a răspuns:

Am o prietena care a fost aceeasi situatie, la fel pretenul ei avea astfel de vicii, cu mare greu dar am convinso sa renunte la el, ii provoca doar suferinte, imi era si mi-e greu cind o vedeam suferind, acum este cu un alt baiat fericita...te sfatui si tu sa-l lasi, o sa suferi un timp dar o sa merite acest efort te asigur! Succes si mediteaza bine inainte de a face un pas!