| anuscha997 a întrebat:

Mie imi place de Prietenul celei mai bune prietene ale mele... Ce pot fac in sensul acesta?
Nimeni nu stie nimic.
De la un timp nu-i mai suport impreuna.
NU vreau sa ma cert cu nimeni?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Merita pana la urma sa te razbuni, sa -i platesti cu acceiasi moneda.

17 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, uite sfatul meu este sa iti vezi de treaba chiar daca iti place acel baiat tu trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca nu iti apartine; Punete tu in locul acelei fete si vezi daca ti-ar conveni asa ceva? Ceea ce trebuie sa faci este sa nu te gindesti la asa ceva, daca s-ar desparti de amica ta va fi ok dar asa inca sint impreuna si nu te poti baga, ai rabdare va veni soarele si pe strada ta si vei intalni si tu baiatul viselor tale.Succes.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Din propria mea experienta iti spun ca... e cel mai cumplit sentiment... sa fi inselat tocmai de cea mai buna prietena... nu ajunge sa iti pierzi iubitul si persoana la care ti dar nici cea mai buna prietena nu e cu tine, iar sa ii vezi impreuna de mana pe strada sau pur si simplu impreuna e si mai cumplit... pentru mine a fost o experienta pe care nu o sa o uit cat traiesc si nu ti-o doresc nici tie... desi s-a intamplat acum vreo 10 ani nici acum nu discut cu persoana respectiva, chiar daca nu ii port pica pur si simplu stiu ca nu a fost corecta, ca m-a tradat... daca tu ti la prietena ta atunci o lasi in pace sa fie fericita cu iubitul ei, si nu uita ce spune proverbul "ce tie nu-ti place altuia nu-i face" asta este principiul nr 1 din viata mea... ti-o recomand si tie... Bafta

| DenissaDeea a răspuns:

Nu ai pentru ce sa lupti sal castigi, probabil ii place de ea mai mult decat de tine, si nu merita sa te zbati sa-i arati cal iubesti, iubirea ta e pusa deoparte si va veni cu siguranta, el daca ar avea ceva pentru tine nu siar irosi timpul cu ea.

Bula
| Bula a răspuns:

Nimic nu tine o vesnicie, probabil nici prietenia lor.
Te sfatuiesc: nu-ti face griji, doar urmareste-i discret relatia. Vei avea 2 avantaje:
- vei vedea de ce s-au despartit si vei putea trage concluzii intelepte
- daca vei mai dori, poti sa fii prima, care "salveaza" situatia si-ti prinzi pe baiat, "din zbor"winking

carla
| carla a răspuns:

Anuscha, sa stii ca una dintre cele mai importante lucruri in viata este prietenia. Baietii vei gasi tot timpul, dar pe cea mai buna prietena nu. Esti la varsta cand acum iti place un baiat, maine altul si tot asa. Nu dispera, vei gasi si tu un baiat care sa te place pe tine si numai pe tine. happy

| zuzuliana a răspuns:

...si am patit faza asta cand eram mai mica... iar pe urma mi-am dat seama ca chiar numi placea tipul...asa-i la varsta asta te indragostesti de cine nu trebuie...eu iti recomand totusi sa nu mai fi in prezenta lor cand se intalnesc...sincer nu merita sati strici o pritenie pentru un baiat...ca cu singuranta chair daca amu nu crezi o sa-ti dai seama...ca nu-i nimic interesat baiatul...

| anuscha997 explică:

Si daca acel cineva a facut exact aceiasi chestie mie... Ma rog,... Acum ceva timpstraight face?

| LittleZyzy a răspuns:

[-x Niciodata! dar niciodata sa nu iti tradezi prietena pentru un baiat.Baieti mai gasesti, o sa te mai indragostesti, dar prietenie adevarata mai greu. Ia-ti gandul de la acel baiat.

| alessandra a răspuns:

Daca este intr-adevar cea mai buna prietena nu merita sa o faci sa sufere incercand sa o desparti de iubitul ei; poate ea chiar tine la acel baiat.Inca ceva:nu cred ca merita sa strici o prietenie care poate dura o viata pentru o relatie cu un baiat, despre care nu poti stii cat de stabila va fi. Tu hotarasti care e mai important pentru tine:prietena ta sau prietenul ei.

| silvia_3962 a răspuns:

Povestea ta se trage la indigo cu a mea. adica asta mi s-a intamplat mai demult dar nu stia nimeni si nici na aflat. eram si nitel mai mica. Eu atucni cand eram in pozitia asta numai suportam eram la fel ca tine, te inteleg. Dar dupa ceva timp mi-a trecut... dupa ceva timp mai multhee hee in fine. am trecut si peste asta. timpul le rezolva pe toate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NUMAI SUNT SI ALTI BAIETI PE LUMEA ASTA NU E CORECT FATA DE PRIETENA TA DACA CHIAR ITI ESTE PRIETENA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine da-i pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga... stiu ca iti este greu... dar sfatul meu este sa uiti de asta... dar oricum stiu... k o sa-ti fie greu. dar incearca... iesi la pplimbare cu alti baieti... prieteni... incearca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci ce crezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sfatul meu e sal lasi balta ca asa e si pretena mea cea mai buna ai place de un baiat care imi place si mie dati-mi si mie sfaturi plss

| faranumexD a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zicsad
si eu sunt in aceeasi situatie si e f greustraight face

| OcHiSoRi VeRzI a răspuns:

Daca mie miai face asa ceva
s-ar schimba totul intre mine si tine

sadcrying