| Bellojo a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep.sunt plecat in Dk de un an aproape, inainte de asta am avut o relatie de scurta durata dar care a insemnat enorm pentru mine. Am renuntat la ea din cauza problemelor mele materiale si am venit in DK. Venirea mea aici nu a fost doar pentru mine ci si pentru familia mea, sa o ajut. avem o casa de renovat, datorii de platit. Tatal meu a murit saptamana trecuta, iar eu nu am putut veni acasa din cauza banilor.am trimis acasa tot ce am avut pentru inmormantare. A lasat in urma lui un sac de datorii, pe care trebuie sa le platesc.mai am frati si o sora dar ei nu castiga f. mult in Romania.
Stau aici singur de atata timp iar singuratatea ma omoara. Am inceput sa reiau discutiile cu fosta mea iubita, care inca mai tine la mine si care ar fi dispusa sa vina aici la mine.
Problema mea principala este. daca reiau relatia cu fosta mea iubita, daca o aduc aici. mi-e frica sa nu incep sa-mi neglijez familia, promisiunile facute fratilor mei si tatalui meu in seara in care am aflat ca a murit.
Stiu ca o relatie nu se bazeaza pe bani, dar toata viata mi-a placut sa ofer totul tuturor...si nu castig destul incat sa realizez tot ce mi-am propus pentru familia mea si sa am si grija de relatia mea ( cred ca venirea fostei mele iubite aici face ca relatia sa devina destul de serioasa si intervin alte planuri de viitor).
Sa reiau relatia cu fosta iubita, sa o aduc aici, sa mai astept cu venirea sa aici? Iau totul prea in serios? Ma chinui degeaba?
E complicat ce am scris mai sus, dar sper ca cineva dintre voi a inteles ideea.multumesc din suflet pentru timpul vostru.

Răspuns Câştigător
| Leon a răspuns:

Sal, e o alta investitie, tu stii daca se merita sa ai o rel cu ea, numai ca te va indeparta ceva de familie, de fapt te vei indeparta tu vrand nevrand pentru ca asta e viata. Familia ti-o ajuti cat poti, atat cat iti permiti sa inaintezi si tu in viata, nu poti sa ii tii dupa tine la nesfarsit. Eu zic sa clarifici putin lucrurile si sa incerci in primul rand sa te gandesti la evolutia ta, sa iti stabilesti ordinea prioritatilor, iar daca se poate sa mai amai venirea prietenei eu zic ca e mai bine. Eu sunt in Italia, sunt cu mama care face decat un part-time, sora nu lucreaza, acasa mai sunt ceva datorii, imi e greu fara o femeie langa mine, ma 'dreg' cu cine apucbig grin, dar deocamdata nu vreau sa investesc intr-o relatie pentru ca nu am incredere. Gandeste-te bine ce faci. Ciao

1 răspuns:
| ELLSSA a răspuns:

Un bun raspuns la Lora(esti de apreciata pentru gandirea si raspunsul tau).