| Sara2 a întrebat:

Nu ma mai inteleg cu maica-mea, aseara a zis prietenul meu ca vine la ora 18:00 sa ma ia la un gratar planificat cu 1 zi nainte, si mama a facut scandal ca sa nu ma duc nicaieri ca ea de abia a venit de la munca si eu plec{de regula ma gaseste in casa in fiecare zi}, ca daca ma duc acolo raman, dar a facut scandal mare, de pomina, azi am o nunta la niste prieteni, ea a venit de la munca, am vrut sa o pup si sa ii dau un cadou din partea mea ca e ziua ei, si l-a refuzat si nu m-a lasat sa o pup a zis sa ma duc unde stiu ca nu are nevoie de nimic de la mine nu-i trebuie atentiile mele daca cumva ma duc diseara la aceasta nunta, eu ma simt foarte prost, dar in fiecare zi face gesturi de astea, odata m-a batut cu cureaua cand a venit de la munca, eu la nunta ma duc din banii mei deoarece muncesc si eu, in fiecare zi ma face sa plang, eu am 25 ani, dar imi este foarte greu sa platesc o chirie din ce castig eu, ar insemnasa platesc chiria sa mananc doar paine, si sa trag de un sapun o luna, ce sa fac oare? sa nu mai vorbesc de iesiri

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa te bata cu cureaua la 25 de ani e patetic, ce ai putere de musca sau nu esti in stare sa o pui la locul ei? Du-te cu iubitul tau si platiti jumatate chiria asa nu ramaneti faliti de bani.

| ostea a răspuns:

Fa ceea ce iti spune inima ta. Nu trebuie si nu esti obligata sa asculti ce zic cei din jurul tau.
Fa precum simti, nu te mai complica.
Ai deja o varsta, nu mai esti copil, trebuie sa intelegi TU asta, iar daca mama ta nu intelege, o sa inteleaga la un anumit moment.

Iti este greu, te stresezi, dar pana CAND?
Te-ai intrebat vreodata cat va tine aceasta situatie? Iti zic eu pana CAND.

( Pana iti vei da SEAMA, de acel ceva pe care trebuie sa il experimentezi )
Numai bine!

| Lora a răspuns:

Ohoooo cred ca mama ta e geloasa si putin egoista,oare nu-si da seama ca ai o varsta la care multe fete au copii nu un prieten,ce isi doreste ea de la tine sa ajungi calugaritza sau sa stai numai langa aripa ei? Mergi si distreaza-te cum ar face oricare altcineva de-ar fi in locul tau si daca incepe iarasi cu scandal si face ca un copil razgaiat caruia nu i-ai luat jucaria dorita, te cred in stare sa porti o conversatie cu dumneaei astfel incat sa-si dea seama ca ai crescut de mult si nu mai esti un minor de mult, asa ca poti lua singura decizii potrivite pentru tine.

| Pirkko a răspuns:

Cum sa te bata cu o curea la 25 de ani? Si tu o lasi s-o faca? Inimaginabil!

| Pirkko a răspuns:

Vai, pana mea! Lumea vine cu sfaturi impaciuitoare pentru adolescenti dar cati suntem care ne aratam socati ca un adult de 25 ani, responsabil, se lasa maltratat in halul asta? Realizati, oameni, ca are 25 de ani? 25! INIMAGINABIL!

| Genevive a răspuns:

Nu are rost sa nu mai iesi cu prietenii [asta ducand la distrugerea relatiei tale cu cei din jur].pur si simplu intreab-o ce are cu tine, sau ce ai facut asa grav de se comporta asa. Explicai ca ai o varsta si poti lua decizii singura, fara sa mai stai dupa dansa sa se intoarca de la servici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mata e nebuna. discuta si tu cu ea si vezi ce are? ii e frica de batranete? e ceva normal.cauta si tu si marita-te.la 25 de ani deja eeee caaamm...ia vezi ce poti face.no lungi prea mult, fiindca noi barbatii avem o vorba; o fata daca nu se marita pana la 25 de ani,ori e urata,ori e bolnava ori e proasta. poate nu e chiar asa,dar fiecare o sa spuna; ohoooo da ai copilarit cam mult bre.o sa ajungi sa nu mai alegi, ci sa culegi ce a mai ramas, sau ce arunca altele.ai grija.

| rosesonfire a răspuns:

Pai,am cateva idei, dar vreau sa vorbim mai pe larg. Da-mi un add la :goody2shoes_daniela
pup:*

| mary4567 a răspuns:

Incearca sa o faci pe mama ta sa te inteleaga. Explica-i ca nu mai esti un copil, sa te duci unde si cand vrea ea. E timpul sa inveti din viata. Zii ca nu e nimic rau daca te duci la un gratar cu prietenul sau la o nunta, + ca nu te duci pe banii ei. Aminteste-i ca si ea a fost ca tine si poate ca atunci era si casatorita. Astfel de greseli fac unii parinti, tinandu-i pe copii legati iar acestia cand scapa din mainile lor o iau pe prima cale care le iese in fata, si cum lumea nu iti vrea binele te duce spre ati distruge viata. In locul tau ia-si zice :`` Am 25 de ani, nu ma vezi? nu mai sunt fetita care se juca cu papusile. E timpul sa fiu mai libertina. Daca nu ma distrez acum atunci cand? dupa ce ma marit? Daca nu imi dai voie sa plec si eu sa ma distrez, ma duc si stau cu chirie. Dar sa te gandesti ca ai avut o fiica pe care ai pierdut-o din neglijenta. Te iubesc enorm, pentru ca esti mama mea.dar caracterele diferite, stilul de a gandi si ideile diferite ne fac sa nu ne intelegem si sa ajungem la ceva dur pentru aman2. `` Poate merge. Succes! Sper ca te-am ajutat. Nu trebuie neaparat sa faci cum ti-am zis eu. Am incercat sa te ajut cu idei si ganduri sincere pentru ca aud zi de zi alte si alte cazuri de genul asta.
Pa, pa :*! [si nu uita : nu mai ai 12 ani ]

| Angelblack a răspuns:

Blue sincer imi pare rau de tine daca as putea te-as ajutaeu am aceas problema cu tata daca as fi eu fratele tau si as vedeao ca da tine si ca ai trecut de stadiul de minor eu mas baga daca e te ajut eu cu masina si ceva bani mai gasesti pe cineva pe TPU si te ajutam dar in fine incerca sa strangi banuti de la fiecare salariu ca si eu am munci ca sa imi iau un hiunday tucson si numai eu stiu cat am tras