| Jigokunokishi a întrebat:

Salutari, vreau sa ma mut in Sibiu in chirie si sa ma angajez undeva, nu prea conteaza unde, dar sa imi pot permite ca din salariu sa platesc chiria, utilitatile si sa pot si trai. In ce domeniu as putea gasi un loc de munca unde sa castig cat sa acopar cheltuielile? Cred ca chiria, impreuna cu lumina si celelalte s-ar ridica la vreo 200E, si mai trebuie sa si mananc. In ce domenii se castiga binisor chiar daca e vorba de un proaspat angajat, fara experienta? Multumesc anticipat, chiar am nevoie de niste raspunsuri bune.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In multe domenii se câștigă binișor, depinde ce calificari ai insa

| Jigokunokishi explică (pentru suntserios):

Nu prea am, am atestat in domeniul protectia mediului

| JusTPauL a răspuns:

O sa câștigi între 1500 și 2000 fiind necalificat.
Dacă iei garsoniera chiria e undeva la 100e plus încă 100lei cheltuielile. Iar mâncarea te ajunge la vreo 500lei.
Acum depinde și de pretențiile tale.
Dacă ai părinți la sat te-ai scos mai aduci câte ceva de mâncare se acasă.

| tibispeedo a răspuns:

Daca iei 2000 in mana ai noroc, daca esti sigur in chirie nu iti ajung banii trebuie sa fiti doi sa impartiti chiria si taxele la doi. bafta