| ianaslexfgg a întrebat:

"Nu sta nimeni cu tine, fara sa te culci cu el" este foarte adevarat într-o lume materialistă, plină de interese si perversiuni. Cum se zicea, să te păstrezi curat până la cununie. Nu mai este de apreciat asa ceva, ba chiar e de râsul lumii. Eu nu îmi doresc relații, dar anturajelee astea in care traiesc, in care nu e una neatinsă, în care toate rad de tine. Pentru ce? Pentru ca eu nu-s usor de fraierit? Si mama mea spune, că, daca eu o să le vad pe alea de la noi, in clasa a 12 a, ca ele au iubiți, si eu nu, si ele o să mă facă bleagă si chestii, pentru ce? Ca cică o să mă dau si eu dupa anturaj ca să le demonstrez lor. E ca și cum esti în masina cu unu si ala iti spune să bagi viteza si tu ii spui că nu, și el iti spune ba ce prost esti sau laș. Si uite asa bagi si tu viteza. Ce părere aveți?

207 răspunsuri:
| ianaslexfgg explică (pentru GabiDumitrescu):

Inseamna ca are probleme psihologice atunci, sau poate, tu iti imaginezi acum. Cine stie

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Se pare ca suficienti ani cit sa ma ignore. Probabil ne-am contrat pe undeva si a binevoit sa ma ignore, ca multi altii de pe aici, indiferent daca aveau sau nu dreptate. @Celestina: Si eu sunt teatotaller dar cred ca astia care nu beau alcool deloc sunt niste ratati plictisitori. big grin

| ianaslexfgg explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu cred că aia care beau alcool sunt niște ratați plictisitori, cum facem? Care are dreptate? Nu-mi spune că tu, că îți spun si eu, că eu

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Psihiatrice. Pe scurt - era aproximativ normala, partile anormale erau distractive si nu ma deranjau deloc, a trecut pe linga moarte (embolie pulmonara), dupa care a dat-o in delir mistic, s-a lasat de servici (care era deja la juma' de norma si FOARTE BINE platit - vreo 2700 RON net la inceputul lui 2019, bonuri de masa, alte extra-beneficii ca al 13lea salariu, asigurare medicala de sanatate, asigurare de viata, etc). De atunci STA. Efectiv. Cum ziceam, nu mai detaliez, ca nu am chef sa ma enervez si nici nu rezolv nimic. Daca mai ai vreo mega-nelamurire, pot sa iti raspund in privat. Dar miine. happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Ai 16 ani, la naiba, nu 11. E in limba romana. Ai citit macar un Jules Verne, un Asimov, un Frank Herbert pana la varsta asta?

| ianaslexfgg explică (pentru GabiDumitrescu):

Eh, nu te deranja, nu mă interesează, dar te vad cam necăjit pe soarta. Ce ai tu cu femeia? Poate sa faca ce o vrea. Tu nu stai?

| ianaslexfgg explică (pentru GabiDumitrescu):

Neah, eu citesc pe Eliade

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Viata fara sefeu' e pustiu...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Eu stau pe banii mei. Se presupune ca avem un copil de intretinut. Ea sta ca bugetaru', doar ca nu o plateste nimeni...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Raspunsul era pentru ea, la modul in care facuse afirmatia aia. Gen "Wow, esti virgina, si eu sunt virgina, hai sa ne apreciem una pe alta." care e o abordare relativ penibila si puerila. P.S. De ce naiba inca mai stau pe aici in loc sa imi iau zborul? big grin

| ianaslexfgg explică (pentru GabiDumitrescu):

Aaa. Deci tu esti stâlpul casei?

| ianaslexfgg explică (pentru GabiDumitrescu):

De unde stii tu ca nu mint ca sunt virgina? Poate ca am vrut să văd și eu parerile oamenilor. Hehe.
P.S. : ia-ți zborul cat încă mai ai aripi

| SilentRain a răspuns:

Cred că d adevărat, mai greu sa găsești un băiat care sa te iubesc pe tine și să nu caute sex
Tu nu trebuie sa te iei după nimeni, fa ce simți tu
Cum am mai zis virginitatea nu te face mai sfântă/murdară, nu te definește că și om
Caracterul și principiile tale contează cu adevărat, nu gura lumii

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ianaslexfgg):

Stilp, fundatie, si alte alea. De zburat, cu grija si atentie.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Vai sa-mi trag palme cand vad cum ridici in slavi criptomonedele alea si aproape le bagi pe gat la oameni mi se zbarleste parul meu "lung" tuns pierdut cu 0, 5 pe parti si imi vine sa te propun drept tinta de reglaj la arme rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu am zis sa isi bage toti banii in ele, dar ca alternative la lozul in plic/pariuri merg. Ideea e ca privind inapoi, putina bataie de cap acum s-ar putea sa iti aduca un beneficiu major in citiva ani... sau sa nu iti aduca nimic, dar nici pierderi nasoale.winking

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ma stii doar ca sunt mai pamantean si ai vazut cum am reactionat cand imi ziceai de chestii din astea de it si calculatoare deci imi stii parerea. Pune si sfatuieste fata sa faca altceva cum ar fi un curs de bucatar, sau sa invete sa faca ceva mai realist decat chestii din astea pe calculator care la o apasare de buton pot sa dispara si ti s-au dus castigurile alea majore ori ceva benefic cum ar fi un curs de auto-aparare, spune-i sa se duca la ceva cursuri de lupte ( sa zic o mica intamplare : Am iesit acum ceva timp cu niste colegi si unu avea intalnire cu o fata de vreo 16-17 ani si el are 22 de ani si am mers intr-un loc la biliard care avea si masina din aia la care poti da cu pumnul si a dat si asta cu pumnul ca s-o impresioneze pe tipa si a inscris ceva in genu 650 de puncte spre 700, nu mai tin minte exact. Bai si se pune gagica si da si ea. Ba da a dat aia o bucata de a ajuns aparatu la 780 si s-a si zgaltait. Sa raman tampit nu alta... Adica un "drac" din asta la 1, 60 a dat mai mult ca unu de 22 de ani. Faza a fost ca dupa ne-a zis tipa ca face kickboxing si se vedea cu ochiul liber ca face ceva la felul in care a dat. Si aici poti sa ma faci misogin, sexist si cum mai vrei tu dar n-am suportat ca o fata, fie ca facea ea sport si altele sa dea mai tare ca un baiat care mai e si in armata si m-am pus sa dau si eu. L-am dat intr-o parte pe individ cu replica : "Mars de aici ca faci Politia Militara de ras pune si vezi cum se da calumea cu pumnul", mi-am facut o scurta incalzire si pot sa zic ca am dat cu toata forta si cu toata ura de care eram in stare in momentul ala si am inscris undeva la 900 de puncte si am incheiat "disputa". Ce vreau sa zic e ca unele chestii sunt mult mai folositoare din mai multe puncte de vedere adica uite tipa aia a dat calumea in aparat si a starnit interesul baietilor adica o chestie normal, una e cand auzi de la o fata ca face box sau ceva sport de contact si alta e cand auzi : Investesc in crypto si sunt in domeniul IT. E satula lumea de IT-isti, pune mana si fa ceva pamantesc, mai realist ) ca astea nu ti le mai ia nimeni. Internetul poate sa cada si maine daca cineva apasa un buton deci nu e sigur deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa merge lumea, nu mai e ca mai demult cu "vrajitul" timp de luni, ani. Insa e alegerea ta cand o faci nimeni nu te poate obliga dar gandeste asa: baietii buni de varsta ta imediat sunt agatati de fete care accepta sa se culce iar tie ce iti mai ramane?

| Celestina003 a răspuns (pentru ianaslexfgg):

| SkateFunk a răspuns (pentru RAY):

Doamne cat ma poti face sa rad laughing
Esti un total mass man no offense xD ombladon

| SkateFunk a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Am citit ce ai mai scris, desii critoponedele sunt ok zic eu, nu le fac reclama sau ceva, insa criptomonedele nu tin de internet neaparat, da unele de fapt majoritatea blocurilor tip blockchain sunt stocate in servere dar contractele prin care functioneaza tranzactionarile sunt publice world wide, cel putin in cazul ethereum si bitcoin, fiind decentralizate, ele nu au un punt central, oricine poate mina hash si sa devina parte a unui pool. chiar daca internetul pica, ele exista si se pot oricand restaura daca este nevoie.infine cu id-ul mi-a placut faza cu datul cu pumnul si fata accea sincer as fi procedat ca si tine in acele momentewinking oricum am ras la modul cum ai rectionat lui Gabi laughing mersi

| mastadont a răspuns:

Virginitatea a ajuns să fie atât de idealizată, a ajuns să fie pusă pe un piedestal și apreciată ca și cum ar fi ceva important, când de fapt, nu e nimic important la ea, e doar o membrană ce se rupe, dacă nu s-a rupt deja înainte fără să vrei, și gata.
E alegerea fiecăruia când vrea să facă sex și cu cine, însă dacă faci sex doar după căsătorie e posibil să te trezești că nu te potrivești deloc cu partenerul din punct de vedere sexual. Acest risc fiecare și-l asumă sau încearcă înainte, e decizia fiecăruia.

| sofiapetre a răspuns:

Uite iti vb din experienta...Baietii adolescenti nu stiu cum sa scape de virginitate mai repede si apoi nu stiu cum sa o faca, cum mai multe fete pentru a se lauda cat de cool sunt ei. Si atunci apeleaza la santajul emotional. Multe fete pica apoi pentru a nu se da ele c##e sau proaste, le conving pe alea inteligente sa pice si ele in capcana. Pe principiul nu mai sunt considerata c@#va sau proasta daca toate sunt asa. Un baiat serios care te iubeste cu adevarat, niciodata nu va insista. Eu te asigur ca din moment ce i-ai dat ce a vrut, ori te lasa ori te trateaza ca pe un nimic. Apoi la despartire toata scoala, tot cartierul va stii ca ai facut-o si cum plus va mai baga si bonus pe langa ce s-a intamplat de fapt. Iar toate fetele alea care te incurajau sa o faci te vor barfi si vor rade de tine pentru ca esti stirea zilei/saptamanii. Sfatul meu e sa fii foarte increzatoare in ce vrei ba mai mult poti sa le iei/ sa ii iei finut la misto..asa in gluma. Eu asa am facut. Din momentul in care ei se conving ca nu numai ca esti sigura ca nu vrei dar ti se pare si o prostie sa pici in plasa uniia in calduri pentru a-i da material in subiectul "Am fff pe aia", atunci ei/ele vor da inapoi. Arata ca nu-ti pasa

Răspuns utilizator avertizat
| ianaslexfgg explică (pentru Avner):

Aha. Si sfatul tău care e?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era o fata pe-aici care spunea ca e credincioasa dar anturajul o influenteaza si mai uita de Dumnezeu.
Asa si tu, trebuie sa fii puternica ca sa te pastrezi asa cum vrei desi toti sunt decazuti.
Si nici sa nu-i judeci ce fac, e problema lor.

| Freya1 a răspuns:

Viața sexuală ti-o începi Cand crezi si simti de cuviință nu cand vrea lumea.Iar soluția pentru a nu te mai simti prost in fata prietenilor ar fi sa nu mai stai in cercul acela de oameni, ci sa iti găsești niște prieteni normali si cu capul pe umeri.

| ianaslexfgg explică (pentru Avner):

Halal

Răspuns utilizator avertizat