| ema_2625 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai ma fac, deoarece credeam ca sora mea tine la mine si ea ma blesteama de cate ori nu ii ies lucrurile cum ar dori ea.Este nervoasa ca prietenul ei ii zice ca nu o iubeste si imi interzice sa mai intru in camera.Ma blesteama daca nu ii convine ei ceva, imi zice sa nu am parte de ceea ce imi doresc eu si de iubitul meu.Eu nu sunt vinovata cu nimic. Oare se adeveresc blestemele ei?

7 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Eu zic asa,tu nu ai nici o vina ca ia nu e multumita de ce si-a ales linga ea,singura vinovata e sora ta care tolereaza neintelegerile,si suferinta.iar daca tu crezi in d-zeu nu are de ce sa-ti fie frica de blesteme,astea cad pe cei slabi de inger,si apoi sora ta tr sa fie atenta la ce blesteama pentru ca au efect de bumerang,capul sus si crede in d-zeu, ea ar tr sa se mai roage ca d-zeu sa-i aduca liniste si fericire, poate e prea pacatoasa ca nu e fericita

| GenetiX a răspuns:

Iti explic eu. Esti omul nepotrivit la momentul nepotrivit. Nu mai intra in camera ei. Niciodata. Trimite-i mesaj pe telefon. Stai departe, are nevoie de intimitate. Fa-ti o prietena si da-i pace. Te va cauta ea curand.

| ILied a răspuns:

Asa zice ea. Daca ai avut vreun parinte, unchi, matusa, bunic sau bunica prezicatoare sau vrajitoare, ceva de genul asta, atunci blesteme s-ar putea adeveri. Ea poate este nervoasa ca prietenu ei nu o iubeste sau asa ii e felul.

| carla_6786 a răspuns:

Poi ia vorbeste cu ea. sincer eu nu prea cred in blestemele ei. daca nu reusesti sa vorbesti cu ea roag-o pe mama ta sa te ajute :*. prec ca ti-am fost de folosbatting eyelashes funda sau vot te rog puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai departe de ea, si nu mai vorbi cu ea.deloc.aia nu e hal de sora.nu ti se intampla nimic dar Dumnezeu a zis asa; daca nu iubesti pe fratele si pe sora ta care sunt langa tine,ii cunosti ii vezi, cum o sa ma jubesti pe mine care, nu ma vezi si nu ma cunosti?

| danielache a răspuns:

Acuma...ce sa zic...fiecare crede in ce vrea sa iti dau un exp cum zic alti jur pe "cainele meu" (el minte) ii moare cainele? sa fim seriosi acum daca am crede in toate prostiile sar duce lumea asta de rapa

| Elenutsaaaa a răspuns:

O si si ea suparata, nervoasa.dar asta nu inseamna ca nu tine la tine.doar e sora ta de fapt am si eu o sora.si cate o data nu ma inteleg deloc bine cu ea.si tot ea vine la mine.si ma imbratiseaza.asa.ca las`o sa`si rezolve problemele cu prietenul si.crede`ma o sa`si ceara scuze.sau macar o sa se comporte mai bine cu tine.Si in legatura cu blestemele eilaughingnu creed ca se adeveresc.E sora ta tine la tine chiar daca nu iti arata in sufletul ei tine ff mult la tine si incearca sa discuti cu ea pe un ton calm si linistit sa vezi ca nu o sa mai aiba nimic.Ast raspuns sa vad cu se mai comporta. sper ca te-am ajutat:*. Multa Bafta~!