| BuuBuu_6473 a întrebat:

Buna!
Aseara m`a sunat prietenul meu.Eu nu eream acasa si nu aveam telefonul la mine.Cand am ajuns acasa mi-a spus sora mea ca a sunat si mi-a transmis sa-l sun cat mai repede posibil.Eu eream foarte nervoasa deoarece ma certasem cu o prietena.
L`am sunat si cand mi-a raspuns i-am zis "da ma am auzit ca m`ai cautat". El s`a suparat pentru ca am folosit cuvintele astea si mi-a zis ca de fiecare data cand incearca si el sa se poarte frumos trebuie sa stric eu totul si sa-l sun cand invat sa vorbescstraight face!
Atunci i-am trimis un sms in care i-am spus ca el se supara pentru 2 cuvinte dar eu ce ar trebui sa spun cand imi da ocupat de fiecare data cand il sun`si ca ar trebui sa se gandeasca foarte bine la ce vrea de la relatia noastra si ca spre deosebire de el pe mine ma dor toate lucrurile pe care le face el.Atunci m`a sunat. mi-a spus ca asa e felul lui si ca eu nu ar trebui sa ma supar si sa ma schimb, sa ma obisnuiesc cu stilul lui daca vreau sa fiu cu el.Eu nu mai pot, m`am saturat.
Dar imi e greu sa ma despart de elsad pentru ca chiar il iubesc si incerc sa mai indrept situatia asta de dragul clipelor frumoase. El este genul de baiat la care am visat toata viatasad.

Nu stiu ce sa fac!

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Are dreptate 100% la faza asta.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E vina ta in cazul asta, nu trebuia sa te refulezi pe el din cauza ca alta te-a enervat!
Uite, obiceiul asta il are si prietenul meu, cand il supara ma-sa incepe sa ma provoace pe mine...asta pana l-am pus la punct si n-a mai facut-o!

Nu stiu ce certuri ati mai avut voi inainte, dar un ''scuza-ma!'' din partea ta era de-ajuns!

| lyrics a răspuns:

Daca este baiatul la care ai visat toata viata inseamna ca nu ai nevoie de schimbarile alea.si nu ar trebui sa te faca sa suferi.
nu mi se pare corecta trebuie aia.ca daca vrei sa fii cu el te obisnuiesti cu felul lui de a fi.care nu e tocmai unul f placut.
intr-o relatie oriqm te schimbi. voluntar sau involuntar.
mai ales daca tii la pers de LG tine

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Te inteleg perfect... e oribil, dar nu fa greseala de a te desparti dintr-o prostie. Incearca sa treci cu vederea peste lucrurile marunte, si doar atunci cand simti ca te-a ranit cu adevarat, si nu mai poti inchide ochii, doar atunci trateaza-l cu indiferenta, si apoi explica-i cu ce a gresit. Certurilor marunte nu merita sa le dai amploare

| lalala_5386 a răspuns:

Faceti un compromiswinking
aman2 trebuie sa renuntati la obiceiurile proaste
daca nu e de acord ins ca nu tine la tine si nu este dispus sa lase de la el pentru tinewinking
daca e asa nu te merita

| BuuBuu_6473 explică:

Mi-am cerut scuze.
sad

| doinas a răspuns:

Ai visat toata viata un tip care-ti respinge apelurile? Ciudat.
Oricum, daca el vrea sa te schimbi, inseamna ca nu te iubeste pentru ce esti! Probabil el si-a facut un model mental despre felul in care trebuie sa arate, sa se poarte o fata, si incearca sa-ti impuna acel tipar. Vrei, poti sa ti-l asumi? Sa traiesti cum doreste altcineva toata viata? Merita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa tii telefonul la tine.si sa nu mai pleci laaaaaa pretene sa te certi. lasa-i naibii.ai un iubit. ce-ti mai trebuie?